PRAVDIVÝ PŘÍBĚHNapíši teď jeden příběh.
Byla jedna žena. O d mládí to neměla lehké, ale měla hodnou babičku a moc moudrou! Ta žena jako dítě hodně sportovala, ale jen tak, s ostatními dětmi. Dobře se učila, ale na školu jí nevzali, protože rodina byla politicky profláknutá. Její otec vstoupil v totalotním nasazení ve Štětíně do KSČ (za války). Po válce se vrátil, oženil a měli tu holku. Ale přišel r.1948 a otec hodil rudou knížku soudruhům pod nohy. Navíc mu emeigroval bratr do Rakouska. Tak to děvče nemělo šnci se tenkrát dostat do školy! Otec jí sehnal v jednom n.p. učební obor frézařka. Jenže tam nebylo učiliště, na praxi, tak ta mladá šla rovnou na dílnu k mašinám, které viděla prvně v životě! Hned první den dostala vynadáno, že na ní něbudou ostatní dělat. No ale naučila se velice rychle a zvládala to! Byla ve svazu mládeže, ale jen proto, že založila country kapelu a museli pod něčím hrát! Skládala písničky. Jedna taková je přivedla do průšvihu v r.1968, kdy byla na podzim soutěž tvořivosti mládeže. Složila: "Sovětské tahnky k Praze jedou, naší zem českou nám zaberou! Nesmíme chlapci se sovětů bát, za naši zem své životy dát! To byla jen první sloka, ale už při ní byla celá kapela vyvedena ze sálu a skončili všichni na STB! Tam ostatně končila ona dost často, protože vždy 5.5 chodila k bývalému pomníčku osvoboditelů Plzně dávat květin. Tak jí vždy odvedli.
Pak měla dostat družstevní byt po té babičce, ale matka jí nepustila, dokud nebude vdaná! Tak nalítla na prvního, který se chtěl ženit. Bez lásky pochopitelně! Dál pracovala jako frézařka, ale vdala se! Po 2 letech se jim narodila dcera. On preacoval na montážích (stavěl v Praze metro) a tak byla celý týden sama s maličkou. Když bylo malé 6 týdnů, přijel on s tím, že tam s jednou byl a že má kapavku! Hrozný šok, ale vydržela! jen se domluvili, že on bude mít jeden pokoj a ona s malou druhý. A že nebudou prostě jeden druhému tak nějak překážet. A tak se dělo. V pohodě, když bylo malé 1/2 roku, šla do práce a malá do jeslí. Vařila ve školní jídelně. Aby toho nebylo málo, tak šla ještě studovat dálkově SEŠ! pak asi za 6 let její kamarádce zajelo auto holčičku a ta říkala, že je hrůza mít jen jedno dítě. Tak tahle po 6 letech ukecala toho manžela, aby jí udělal druhé dítě. nechal si říct!Povedlo se na poprvé! Hurááááá!
Jenže ten chlapeček, co se narodil, dostal v 1/2 roce astma! Byl 14 dní doma a 14 dní v nemocnici! Ale ve 3 letech šel do školky. No marodil pořád. Ona s ním chodila plavat a do sauny, jak jí to doporučil jeden arabský lékař. Jednou ale přišla domů a doma nic! Jen lednice a nádobí! Ten její manžel si vše odvezl, odešel k rodičům a dal žádost o rozvod. Hadry v koutě, spala s dětmi na zemi. pomohli jí kamarádi z práce, kteří sehnali starý nábytek. Měla co dělat! Leckdy přemýšlela, jestli si má koupit vložky nebo dětem jídlo. Jídlo vždy zvátězilo a místo vložek byly hadříky! Ona dodělala přesto školu a odmaturovala. To už si sehnala jiné místo, dělala bezpečnost práce v Jaderném strojírenství. Dost namáhavá a zodpovědná práce. Ale dělala jí skvěle! Lidem vymohla všechny možné výhody! No a žživot šel dál! Když bylo malému 6 let, dali jej do lázní a po návratu astma už nebyla! Paráda, ne? Pak se seznámila s jedním opravářem, a po 2 letech se vzali. Ona se odstěhovala k němu i s dětma, on děti adoptoval! Byl to super chlap!
Děti se vyučili, byla pohoda, sportovali oba! Jenže dcera si pak našla jednoho vojáka na základní službě, byl to Slovák. Neupustila od něj! Ona jim sehnala práci ve Škodovce, holka dělala jeřábnici a on zámečníka a pak byl na reaktorovém sále na Temelíně. Sehnala jim i byt. No a přišel r.1989! Rudí odhodili knížky a stali se z nich velcí šéfové! Jeden takový ji v r.2000 vyhodil, protože se mu nelíbilo, že se zastává "umouněných zámečníků" Dal jí §53! Šla na hodinu.Dala to k soudu, ale ten byl odročen na neurčito! Soudkyně dostala od něj asi 300 000,-!Až po 5 letech se soud konal! Vyhrála jej a dostala milion odškodnění!
Jenže její manžel dostal infarkt, musel na operaci. Pak do lázní. Holka se jim vdala na Slovensko, kluk měl už také svůj život. Když její manžel odjel do lázní, tak ona odjela k jejich kamarádovi na vesnici, aby byla manželovi blíž. Jenže víme, jak to v lázních chodí! No co budu psát! Její návrat domů byl nežádoucí, byla už jiná. Tak zůstala u toho kamaráda, co pracoval jako traktorista. Rozhodli se, že si udělají hospůdku a krámek, protože v tý vsi nic nebylo. Investovala teda ty peníze do tohohle. Po dvo letech kamarád nepřijel domů! Šla jej hledat na pole a uviděla otevřený traktor a sklopený valník. Na zemi bylo 7 tun hnoje! něco jí šeptalo, že ten kluk je pod ním! Začala holýma rukama rozhrabávat hnůj a našla jej udušeného! Ten obrázek bude mít před očima do smrti. Týden po jeho pohřbu ji jeho rodiče vyhodili z baráčku pod pohrůžkou zabití! Sehnala si tam nájem v jiném starém baráčku, bez vody! Jen s vařičem! Vzala si nejnutnější věci a šla tam. Jenže tam se žít nedalo! Zase se chtěla soudit o investice, ale sou v karlových varech? K smíchu! Soudkyně nechtěla vidět jediný doklad o investicích, jen jí zajímalo, jestli jsem s ním spala! Tak po 7 stáních jsem soud prohrála, protože jsem prý nedoložila potřebné! Syn bydlel v bytě po své sestře a tak navrhl, aby se nastěhovala k nim, že oni si kupují větší byt. Tenhle byl pořád té dcery, co se vdala na Slovensko. Tak se tam nastěhovala. Mladí se zanedlouho stěhovali do svého a tak tam zůstala.
Jenže měla matku, která už byla mimo! Bydlela ve 3+1, a nedala si uklidit, kadila a čůrala po podlaze a tak různě! Byla mimo! Tahle dobračka jí teda začala platit byt, platila jí jídlo od sociálky, na soboty a neděle jí jídlo vozila. Dělala to 8 let! Hrůza! Ta bába byla mimo, byly na ní stížnosti od sousedů! Nakonec skončila v ústavu v Dobřanech, ale to už nevěděla nic o světě. Byla tam 2 roky, než umřela. Dobračka platila dál byt a platila i ten ústav, to dělalo 6 000,- ten ústav! Pak zaplatila i pohřeb (17000,-.) No a ten byt prodala, ale lacino, protože byl v dezolátním stavu. Dostala zase milion. A co udělala? Rozddělila se bratrem, který 10 let o té bábě nevěděl! Jen tuhle občas svezl autem do ústavu. Tak se s ním rozdělila!
No a jako matka Tereza pokračovala dále! Přijel jí kamarád, že od něj odešla manželka a umřela mu máma. Ona jej nechala nějakou dobu u sebe a pak mu sehnala byt i práci. Byt po měsíci pustil a zase chodil k ní! Ona zaplatila kauci, co se jí nevrátila! Nakonec najednou odjel a byl pryč! měla ale smlouvy a tak to dala k soudu. Soud rozhodl, že on to musí do 1/2 roku splatit, ale on barák prodal a byl najednou na mizině! Dostal to exekutor, ale ten nemohl nic dělat! Takže dobračka neviděla dodnes 36 000,-!
Nestačilo to! Známá potřebovala půjčku od Providentu, ale nechtěli jí dát, protože tam dělala, a tak si jí na její prosbu vzala na sebe. Jenže ona tam kradla a najednou někam zmizela, když ukradla milion kurun! Tak také 20 000,- zaplatila ona dobračka!! A nejlepší bylo to poslední! Na chatu se seznámila s jedním nájemcem jednoho serveru, začala tam chodit na chat, vzala sebou i své známé! On byl velice milý, příjemný člověk. Telefonoval jí, mluvili spolu hodiny! Pak jí požádal o půjčku na ten server, půjčila mu, poslal jí smlouvu! Pak potřeboval další, zase další a ještě jednu! celkem mu půjčila 105 000,-! Na vše měla ale od něj smlouvy! No už je to 3 roky a ještě jí nic nedal! Jen slibuje a pak se vymlouvá! A lže! Neseženou jej ani vymahačí, protože někam utíká, má exekuce a nemá práci, z té bývalé jej vyhodili pro podvody.No a ona se tak dostala do dluhů sama! Teď hrozí exekuce jí! Má jen důchod. Má 10 600,-, za byt dá 4000/měs.+energie.
Žádala kamarády a rodinu o ppomoc, ale čeho se dočkala? Bratr, se kterým se rozdělila poctivě, jí napsal, že jí nic nepůjčí a aby neotravovala! Dcera, která se má na Slovensku velice dobře (mají 2 obchoďáky, 2 drahé psy, 2 auta) jí řekla, že nemá nic a když měla ona, že prý raděj dala bráchovi než jim! Takže jí nic nedá! Syn podniká, ale prý mu nejdou kšefty, a má hypotéku, tak také prý nic nemá!
Tak neví, co vlastně teď bude dělat, šla by pracovat, ale není kam! všude samý ukrajinec, rumun, slovák atd! Pro české lidi práce není! A to je velká a průmyslová Plzeň!
Tak takhle dopadla jedna dobračka, které babička vtloukala do hlavy, že si mají lidé pomáhat a ona pomáhala! Také kupovala dárky pro děti v diagnostickém ústavu, kupovala krmivo pro psy v útulku, zadarmo pracovala pro psychologickou poradnu při schůzkách lidí, co pomoc potřebovali. Teď zůstala úplně sama! Neví, co bude zítra! Nemá na jídlo, jak zaplatí byt také neví, no a až bude exekuce? Nic jí nevezmou, nic nemá, ale nechají jí jen 6100,-/měs!
Tak takový je také život! Život jedný hloupé ženy, která koukala víc na druhé než na sebe!
To je asi vše, pokud chcete, ozvěte se na můj mail: dronty1@seznam.cz.

31.03.2013 12:54:36 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: Hana Růžková
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Plněné papriky
Vepřová pečeně s petrž...
Masové šišky s překvap...
Rychlá jahodová charlo...
Vtípek!
Roláda s kokosovou náp...
Nugátové řezy s rozink...
Piškotová roláda
Podlistníky
Jablečný dort
Putin
Vtipy

Rubriky

Všechny rubriky
Něco o mně
Maso- drůbež-kuře
Maso-drůbež- kachna
Maso-drůbež-krůta
Maso vepřové
Maso-drůbež-husa
Maso-hovězí
Mleté maso
Maso-telecí
Maso- zvěřina
Maso-králík
Maso-skopové, jehněčí
Uzeniny, uzené maso
Těstoviny
Vnitřnosti
Guláše II.
Guláše
Pivní specialitky
Polévky
Zabijačkové pochoutky
Sýrové recepty
Vaječné dobrůtky
Zelenina-cuketa
Zelenina-papriky
Zelenina-rajčata
Zelenina-špenát
Zelenina-brambory
Zelenina-květák, brokolice
Zelenina-salát, chřest, ostatní
Zelenina-zelí
Zelenina-kedlubny
Ryby
Vánoční pečení
Sladkosti
Sladkosti-puding
Světové kuchyně
Letní grilování
Sladkosti: Rolády
České dobroty
Velikonoce
Bábovky
Sladkosti-Řezy
Nepečené dobrůtky
Marinády
Ovocné saláty
Topinkové ňamky
Houby
Saláty
Zavařené dobroty
Slané dobrůtky
Utopenci
Mořské plody
Pomazánky
Dobré rady
Vtipy
Dobré rady II
Nápoje
Citáty a moudra
Poezie
Pohádky a básničky
Dějiny
O Plzni
Vtipné glosy a články
Vaše křestní jméno
Pravdivý horoskop
Horoskopy
Indiánský horoskop
Písničky, co mám ráda-Nedvědi
Písničky, co mám ráda-Lokálka
Písničky, co mám ráda-Karel Kryl
Písničky, co mám ráda-Petr Novák
Písničky, co mám ráda-Divokej Bill
Písničky, co mám ráda-Rangers
Písničky, co mám ráda-Nezmaři
Písničky, co mám ráda-Kamelot
Písničky, co mám ráda-Mý slzy neuvidíš
Písničky, co mám ráda-Kabát
Písničky, co mám ráda - Strašlivá podívaná
Něco z mé tvorby

Archiv


Fotoalbum


RSS

počítadlo.abz.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se