Psí missák


Když bylo Cezarovi asi 8 let, narazil při honbě za kočkou na klepadlo na koberce a zlomil si podočnicový oblouk. Špatně mu to srostlo, zvápenatělo a udělal se nějaký nádor. Napřed špatně začal chodit, pak špatně papat a na konec i přestal pít! Hrůza podívaná! Jak jsem už řekla, u zvířátek je ta výhoda, že je vlastně eutanázie! Když byl na tom už hodně zle, jeli jsme halt na veterinu. Zase dostal injekci a my byli do poslední chvíle s ním. Usnul za našeho hlazení, ale my byli grogy! No asi týden jsme všichni chodili jak pitomoučký! Ostatní zvířena nás nerozveselila. Jednou jsem v práci četla inzerát, že někdo prodává francouzské buldočky. Tak jsem řekla, že místo nádhernýho ovčáka budeme mít nejošklivějšího psa v Evropě! Hned jsem tam volala, a zamluvila si poslední štěně. Jenže to jsem nevěděla, co mě čeká doma! Bývalákovi jsem volala, aby se pro mě zastavil v práci, že jedem pro psa! Čtyři hodiny jsme se po telefonu rozváděli! Nakonec přijel, ale že se jdem jen podívat! No když jsem to viděla..... Buldočci totiž i jako štěnátka, mají velkou hlavu s tím uraženým nosánkem! Zhrozila jsem se toho, co chci domů! Ale stála jsem za svým! Prostě jsme si to vzali. Bývalák ani neprotestoval, neměl slov! Jen opakoval, že tahle zrůda nikdy nebude jeho miláček! Když jsme to přivezli domů, hledali jsme jméno. Syn na to přišel! "Je to Francouz, je ošklivý, tak to bude Portos!" A bylo to! Hned večer šel do komory na svůj pelíšek. Ještě předtím venku při venčení, se na mě vykašlal a pořád běhal za páníčkem, který ho odháněl, aby se k němu "tohle" nehlásilo. Hajal tedy spokojeně v pelíšku, když bývalák najednou večer v posteli řekl: "Hele, myslíš, že se mu nestýská?" A bylo jasno! Došel pro něj a nasadil ho do postele! No po další roky byl Portosek dokonalý antikoncepční přípravek! Musela jsem usnout dřív než on, kdo zná, jak umí buldoček chrápat, pochopí! Bylo to zlatíčko, nemuselas jsem mít bolesti hlavy a migrény, ne? No, kdo neví co s roupama, ať si pořídí tohle zlatíčko.


Psí missák - pokračování
Takže to naše nové zlatíčko se velmi brzy adaptovalo. Musím říct, že snad nikdo není takový flegmatik jako buldoček. Určitě už každý buldočky viděl. Mají nádherné velké oči, kterými řeknou snad vše. Na ostatní havěť-myšky, křečky i morčata se díval stylem "vy mě přece nerozházíte".No, on se tak nedíval jen na drobotu, on se tak někdy (většinou) díval i na nás! Když jsem řekla "jdeme ven" a on zrovna okupoval křeslo, tak tento pohled mě vždy uzemnil. Až následné opakování povelu jej z křesla zvedlo, po protažení těla a zívnutí tak nějak, jen co tlapa tlapu mine, se odebral ke dveřím. Nojo, ale to neštěstí, když venku pršelo nebo nedej bože, když byla pohroma ve formě sněhu! Musel být vzat do náruče a odnesen pod nejbližší strom, kde najednou vykonal obě potřeby a čekal, že ho zase moje náruč odnese domů, aby si snad nesmáčel tlapinky!
Když bylo Portoskovi asi půl roku, tak si způsobil skokem ze schodu torzy žaludku, tzv.převrácení. Je to uskřípnutí nějaké tepny. Najednou měl bříško jak kopací míč! Uháněli jsme na veterinu, kde nám "náš" doktor řekl, že je nutná oprace, ale že za nic neručí. Tři hodinky na sále, my venku kouřili jedno čígo za druhým. Chudinka, měl přes celý bříško velký řez. A dietku. Jen jsme ho hladili, laskali, no prostě rozmazlovali! Po týdnu bylo jasné, že je vše O.K. Ale nebylo! Z Portoska se stala rozmazlená bestie! Pokud chtěl pohladit a my zrovna neměli čas, dokázal být tak vlezlý, že prostě musel být pohlazen! A což teprve krmení! Jen speciál konzervičky, ale do nich ještě nadrobené sušené plíce!!! Kdo koupil někdy pejsanovi sušené plíce, ví, co je to za smrad! No a bez tohoto ozonu Portynka prostě nepapal! Jednou, když jsem jedla chléb s máslem a sýrem, jsem mu kousek nabídla. Vzal do tlamičky, zažvýkal, ztuhnul jak socha, zakoulel očkama a pak snad vyplival celý krajíc!!! A ignoroval mě snad celou hodinu! Když jsem na něj promluvila, udělal ksicht "psa debila" a neregoval! Pak ještě dlouhý čas k jídlu z mé ruky vždy čuchnul a zkusmo olíznul. Co kdyby to byl zase jen chleba.
Jak jsem uvedla, jedno křeslo v obýváku bylo jeho, tam nepustil ani naše návštěvy. Však taky, kdo by si tam sedl! Buldočci nemají tzv.podsadu, rostou jim krátké, tvrdé chlupy rovnou. Jak se tyhle štětiny dokázaly vetkat až pod potah křesla, je mě záhada.Jak říkám, přímo vetkat!! Musela jsem pinzetou odstraňovat! Ale stejně, kdo měl tmavé oblečení, měl smůlu! Ale Portoskovi to nevadilo, ne?
Dále byl antikoncepčí pes, dále chrápal, dále si dělal, co chtěl.
Ale o jeho výcviku příště.

22.06.2008 16:54:08 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: Hana Růžková
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Plněné papriky
Vepřová pečeně s petrž...
Masové šišky s překvap...
Rychlá jahodová charlo...
Vtípek!
Roláda s kokosovou náp...
Nugátové řezy s rozink...
Piškotová roláda
Podlistníky
Jablečný dort
Putin
Vtipy

Rubriky

Všechny rubriky
Něco o mně
Maso- drůbež-kuře
Maso-drůbež- kachna
Maso-drůbež-krůta
Maso vepřové
Maso-drůbež-husa
Maso-hovězí
Mleté maso
Maso-telecí
Maso- zvěřina
Maso-králík
Maso-skopové, jehněčí
Uzeniny, uzené maso
Těstoviny
Vnitřnosti
Guláše II.
Guláše
Pivní specialitky
Polévky
Zabijačkové pochoutky
Sýrové recepty
Vaječné dobrůtky
Zelenina-cuketa
Zelenina-papriky
Zelenina-rajčata
Zelenina-špenát
Zelenina-brambory
Zelenina-květák, brokolice
Zelenina-salát, chřest, ostatní
Zelenina-zelí
Zelenina-kedlubny
Ryby
Vánoční pečení
Sladkosti
Sladkosti-puding
Světové kuchyně
Letní grilování
Sladkosti: Rolády
České dobroty
Velikonoce
Bábovky
Sladkosti-Řezy
Nepečené dobrůtky
Marinády
Ovocné saláty
Topinkové ňamky
Houby
Saláty
Zavařené dobroty
Slané dobrůtky
Utopenci
Mořské plody
Pomazánky
Dobré rady
Vtipy
Dobré rady II
Nápoje
Citáty a moudra
Poezie
Pohádky a básničky
Dějiny
O Plzni
Vtipné glosy a články
Vaše křestní jméno
Pravdivý horoskop
Horoskopy
Indiánský horoskop
Písničky, co mám ráda-Nedvědi
Písničky, co mám ráda-Lokálka
Písničky, co mám ráda-Karel Kryl
Písničky, co mám ráda-Petr Novák
Písničky, co mám ráda-Divokej Bill
Písničky, co mám ráda-Rangers
Písničky, co mám ráda-Nezmaři
Písničky, co mám ráda-Kamelot
Písničky, co mám ráda-Mý slzy neuvidíš
Písničky, co mám ráda-Kabát
Písničky, co mám ráda - Strašlivá podívaná
Něco z mé tvorby

Archiv


Fotoalbum


RSS

počítadlo.abz.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se