Naše dějiny I.


Za dávných času, kdy na území krásném žil kmen Bohémů, se rozhodl kdesi v Jugošce nějakej Čech, že musí prchnout, páč tam někoho zamordoval. Sebral bráchu Lecha a svý lidi a vyrazili na západ. No protože musel chvátat, aby ho nedohonila tamní kriminálka, tak byli dost ušlí. Táhli sebou 10 krav, 5 volů a 22 koz. Tak jednoho dne r.644 dopajdali k nějakýmu kopci. Starej Čech se chtěl rozhlídnout, ale družina omítla se někam štrachat. Navíc jim došla rakije! No hrůza! Tak se starej Čech vydrápal sám na kopec. Dal si jointa a zíral. Měl asi konopí kvalitní, páč najednou viděl zemi zaslíbenou, mlékem a strdím oplývající! Tak pádil z vršku dolů a oznámil, že tady se usadí! Lidi to vzali s nadšením, už toho měli plný kecky. Jen brácha Lech řekl, že potáhne dál, dva kohoutí na jednom smetišti, to by prý nedělalo dobrotu. Odtáhnul až do Polska.
Čechovi lidé se tu usadili, úspěšně se množili, mléko bylo, i to strdí! To je totiž med a oni přišli na to, jak z toho udělat výborný nápoj-medovinu! Starej Čech jim vydržel ještě 30 let! Halt medovina a konopí udělali svoje. Ale kdo povede sirotky? Už se budovaly hrady a na jednom z nich, Budči, se usadil starek Krok. Toho si lidi vybrali za vládce. Jenže ouha! Starej Krok měl tři dcery a žádná sranda s nima! Kazi se vrhla na léčitelství, měla to po předkovi Čechovi, hlavně konopí, Teta čarovala, když byla po mejdanu u Kazi, Libuše byla furt mimo, páč asi kombinovala konopí s lysohlávkama. Na Budči už byla tahle rodinka dost profláknutá, tak starej Krok našel kopec nad řekou a zas vystavěl ze šutrů hrad. A dal mu jméno Vyšehrad.
Ale ani na tohle sídlo nemohl sehnat blbce pro ty svý ujetý dcerušky!
Tak na hradě byl za chvíli hlad, ani kousek flákoty! Tak Kazi zblbla pěknýho chlapa z podhradí, svalouš, ale trošku opozdilej s vývojem! No měl v bicepsech víc, než v mozkovně a tak se nechal ukecat, zvlášť, když se Kazi předvedla nahoře bez! A hned pádil pro vepřový! Kance přinesl Kazi pod nos! Nojo, ale nic platno, nebyl favorit. No. Kance sežrali, Bivoje vyhnali!. A tak starý Krok umřel a holky se praly, která bude vládnout. Vyhrála Líba, ta byla nejhubatější. Ale jednou narazaila kosa na kámen, to když soudila a dostala úplatek od jednoho! Ten druhej pak řval: „Ženská, dlouhý vlasy, krátký rozum! Hamba chlapům, kterým baba vládne!“ Líba se naštvala, a protože jezdila za Přemkem do Stadic, poslal za ním lidi! Přemek, nechal vola volem a pádil!!!! Už nemusel s Líbou lézt do houští! Líba se zbavila sestřiček, Kazi měla Kazín, Teta Tětín. No Přemek si sice naběhl, páč byl stejně pod pantoflem, ale Líba byla dračice, co se sexu týká! Jenže, pak Líba umřela, měla krémaci a ještě čadila, když už ženský obíhaly kolem Přemka! Ale ten byl rád za svoboděnku! Tak baby si postavily Děvín a začaly osnovat pomstu! Vedla to lesba Vlasta. Využila blbou Šárku, a ta zas zblbla Ctirada, když se vrtěla u břízy jak u tyče! Jenže pak se holky, s klukama domluvily a udělaly na Děvíně velkej mejdan! A byl zas klid v zemi český!

No a dějiny šly dál.Kníže Nezamysl, bájný kníže Mnata, pak Vojen, Vnislav. Za zmínku stojí jen Křesomysl, který donutil Šemíka s Horymírem hupnout do Vltavy. Ona totiž kdysi bláznivá Líba předpověděla nejen slávu Prahy, jejíž sláva hvězd se dotýká, ale asi měla fajn konopí a tak ještě viděla zlato a stříbro a lidi se vrhli na kutání a kašlali na obživu. Horymír se naštval a šel udělat ordung. No a Křesomysl ho odsoudil k trestu smrti! Jenže on se chtěl ještě project na Šemdovi a ten s ním hupnul do Vltavy a byli v tahu jako Krejčíř!
Pak Neklan, ale to byl taky sadista, zabil synovce Durynka, nakonec byl Rostislav, který zplodil prvního pořádného kluka a tím byl Bořivoj! Vlastně první přijal i dovětek-Přemyslovec. Je fakt, že v tý době měli navrch Moravané! Češi se prostě neuměli dohodnout, jak je to dodnes, ne?

12.01.2009 15:46:00 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: Hana Růžková
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Plněné papriky
Vepřová pečeně s petrž...
Masové šišky s překvap...
Rychlá jahodová charlo...
Vtípek!
Roláda s kokosovou náp...
Nugátové řezy s rozink...
Piškotová roláda
Podlistníky
Jablečný dort
Putin
Vtipy

Rubriky

Všechny rubriky
Něco o mně
Maso- drůbež-kuře
Maso-drůbež- kachna
Maso-drůbež-krůta
Maso vepřové
Maso-drůbež-husa
Maso-hovězí
Mleté maso
Maso-telecí
Maso- zvěřina
Maso-králík
Maso-skopové, jehněčí
Uzeniny, uzené maso
Těstoviny
Vnitřnosti
Guláše II.
Guláše
Pivní specialitky
Polévky
Zabijačkové pochoutky
Sýrové recepty
Vaječné dobrůtky
Zelenina-cuketa
Zelenina-papriky
Zelenina-rajčata
Zelenina-špenát
Zelenina-brambory
Zelenina-květák, brokolice
Zelenina-salát, chřest, ostatní
Zelenina-zelí
Zelenina-kedlubny
Ryby
Vánoční pečení
Sladkosti
Sladkosti-puding
Světové kuchyně
Letní grilování
Sladkosti: Rolády
České dobroty
Velikonoce
Bábovky
Sladkosti-Řezy
Nepečené dobrůtky
Marinády
Ovocné saláty
Topinkové ňamky
Houby
Saláty
Zavařené dobroty
Slané dobrůtky
Utopenci
Mořské plody
Pomazánky
Dobré rady
Vtipy
Dobré rady II
Nápoje
Citáty a moudra
Poezie
Pohádky a básničky
Dějiny
O Plzni
Vtipné glosy a články
Vaše křestní jméno
Pravdivý horoskop
Horoskopy
Indiánský horoskop
Písničky, co mám ráda-Nedvědi
Písničky, co mám ráda-Lokálka
Písničky, co mám ráda-Karel Kryl
Písničky, co mám ráda-Petr Novák
Písničky, co mám ráda-Divokej Bill
Písničky, co mám ráda-Rangers
Písničky, co mám ráda-Nezmaři
Písničky, co mám ráda-Kamelot
Písničky, co mám ráda-Mý slzy neuvidíš
Písničky, co mám ráda-Kabát
Písničky, co mám ráda - Strašlivá podívaná
Něco z mé tvorby

Archiv


Fotoalbum


RSS

počítadlo.abz.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se