9 omylů při hubnutí


9 OMYLŮ PŘI HUBNUTÍ

1.omyl: Nejíst znamená zhubnout
Pokud hladovíte, váš organismus se přepne do úsporného režimu a i malé množství, které sníte, se uloží do tukových zásob na horší časy. Velice důležité jsou snídaně, které dost lidí vynechává. Bez snídaně se tělo těžko nastartuje na denní provoz. Ten, kdo nesnídá, přibírá na váze!
Jak na to? Jíst pravidelně a v menších porcích až 6x denně. Jídlo bychom měli rozdělit na ráno, dopoledne a brzské odpoledne. Večeře by měla být lehčí, naposledy 2-3 hodiny před spaním.

2.omyl: Po dia nebo light výrobcích zhubnu
Light potraviny mají buď snížený obsah tuku nebo cukru. Výrobky Dia jsou vhodné pro diabetiky, protože je v nich řepný cukr nahrazen fruktózou nebo náhradním sladidlem. Tyto potraviny však obsahují stejné množství energie jako ostatní výrobky a nepomáhají zbavit se nadváhy.
Jak na to? Označení 0% tuku nebo 0% cukru bývá často obchodním klamem, takže sleduje celkové složení potravin, především energetickou hodnotu a vybírejte pak ty potraviny, které dodají tělu méně kalorií.

3.omyl: Zhubnu více, když nebudu tolik pít
Pravdou je, že bez dostatku tekutin budete vážit míń, ale nijak si tím neprospějete. Nevhodný je i nadměrný příjem tekutin. Dostatek zbaví pocitu hladu a prospěje i jinak. Aby samočištění organismu v játrech a ledvinách lépe fungovalo, bez dostatečného příjmu tekutin se neobejdete!
Jak na to: Ideální je vypít denně 2-3 litry tekutin (kvalitní vodu z kohoutku se šťávou z vymačkaného citronu) nesycenou vodu z přírodních pramenů s nízkým obsahem minerálů, čaje v menším množství.

4.omyl: Pitím 100% džusů zhubnu
100% džusy sice obsahují vlákninu, což je plus, ale také spoustu ovocného cukru. 1 l 100= džusu obsahuje 2 000 kJ!
Jak na to: Pokud se bez džusu neobejdete, vybírejte ty 100% a řeďte je vodou z kohoutku v poměru min. 1:1. Pozor na slazené minerálky a limonády!

5.omyl: Po másle ztloustnu, je lepší používat olivový olej
Pokud máte rádi máslo a chcete zhubnout, klidně si dopřejte čas od času ke snídani chléb namazaný máslem. 100g másla má 750 kalorií, stejné množství olivového oleje má 900 kalorií. Sice olivový olej méňě zatěžuje srdce a krevní oběh, ale také zde platí: Všeho s mírou!

6.omyl: Pilulky na zhubnutí
Jestli budete doma ležet u televize, cpát se a užívat potravinové doplňky, kil se nezbavíte. Základem musí zůstat pohyb. Většina produktů na hubnutí funguje na principu akce a reakce. Vezměte pilulku, rozpohybujte a zahřejte tělo, teprve pak se začnou v organismu uvolňovat látky, které pomáhají rozbíjet tukové buňky. Jiné pilulky fungují na principu přijímání vhodné stravy. Berte potravinové doplňky a přípravky na hubnutí jako pomocnou berličku.

7.omyl: Budu jíst ovoce a zhubnu
Ovoce je zdravé, ale obsahuje hodně cukru. Má asi dvojnásobnou kalorickou nálož než zelenina. Konzumujeme jej jako dopolední svačinu a v rozumném množství, což je cca 150-200g/den. Sacharidy obsažené v ovoci pak přes den snadno vyběháme.

8.omyl: Müsli tyčinky a mléčné výrobky
Řadíme je mezi tzv. zrádné potraviny, které se na první pohled tváří jako ideální pro hubnutí. Musíme si však na ně dát pozor! Mléčné výrobky obsahují laktózu, jež patří mezi sacharidy, stejně tak sýry bývají často tučné. Mysli tyčinky mívají vysoký obsah sacharidů!
Jak na to: Tyto potraviny jezte v omezeném množství. Dejte si mysli tyčinku třeba hodinu před sportovní zátěží. Zapomeňte na tyčinky obalované v čokoládě či jogurtu. U mléčných výrobků je třeba dát pozor na tučnost. Dobrou volbou jsou nízkotučné kefírové nebo jogurtové nápoje.

9.omyl: Existují jídla, po nichž se hubne
Zbožné přání, které se nikdy nevyplní. Nejsou dobré ani špatné potraviny, jsou pouze rozumné a nerozumné stravovací návyky. Zjistilo se, že když nám jídlo nechutná právě proto, že nemůžeme jíst naše oblíbené pokrmy, nezhubneme! Nikdo se tedy nemusí vzdávat čokolády! Úspěch při zhubnutí spočívá v pravidelném a vyváženém jídelníčku (ne příliš mnoho tuku, dostatek bílkovin, vitaminů a minerálů).02.12.2009 16:19:40 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: Hana Růžková
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Plněné papriky
Vepřová pečeně s petrž...
Masové šišky s překvap...
Rychlá jahodová charlo...
Vtípek!
Roláda s kokosovou náp...
Nugátové řezy s rozink...
Piškotová roláda
Podlistníky
Jablečný dort
Putin
Vtipy

Rubriky

Všechny rubriky
Něco o mně
Maso- drůbež-kuře
Maso-drůbež- kachna
Maso-drůbež-krůta
Maso vepřové
Maso-drůbež-husa
Maso-hovězí
Mleté maso
Maso-telecí
Maso- zvěřina
Maso-králík
Maso-skopové, jehněčí
Uzeniny, uzené maso
Těstoviny
Vnitřnosti
Guláše II.
Guláše
Pivní specialitky
Polévky
Zabijačkové pochoutky
Sýrové recepty
Vaječné dobrůtky
Zelenina-cuketa
Zelenina-papriky
Zelenina-rajčata
Zelenina-špenát
Zelenina-brambory
Zelenina-květák, brokolice
Zelenina-salát, chřest, ostatní
Zelenina-zelí
Zelenina-kedlubny
Ryby
Vánoční pečení
Sladkosti
Sladkosti-puding
Světové kuchyně
Letní grilování
Sladkosti: Rolády
České dobroty
Velikonoce
Bábovky
Sladkosti-Řezy
Nepečené dobrůtky
Marinády
Ovocné saláty
Topinkové ňamky
Houby
Saláty
Zavařené dobroty
Slané dobrůtky
Utopenci
Mořské plody
Pomazánky
Dobré rady
Vtipy
Dobré rady II
Nápoje
Citáty a moudra
Poezie
Pohádky a básničky
Dějiny
O Plzni
Vtipné glosy a články
Vaše křestní jméno
Pravdivý horoskop
Horoskopy
Indiánský horoskop
Písničky, co mám ráda-Nedvědi
Písničky, co mám ráda-Lokálka
Písničky, co mám ráda-Karel Kryl
Písničky, co mám ráda-Petr Novák
Písničky, co mám ráda-Divokej Bill
Písničky, co mám ráda-Rangers
Písničky, co mám ráda-Nezmaři
Písničky, co mám ráda-Kamelot
Písničky, co mám ráda-Mý slzy neuvidíš
Písničky, co mám ráda-Kabát
Písničky, co mám ráda - Strašlivá podívaná
Něco z mé tvorby

Archiv


Fotoalbum


RSS

počítadlo.abz.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se