Mé sportování


Mé sportování

Začnu s cyklistikou. Kdysi dávno jsme měli s bráchou kolo. Nevím, jestli někomu řekne název kola „baloňák“. Prostě velký pánský kolo, a gumy jak traktor. Jelikož jsem nedosáhla přes štangli na šlapky, tak jsem se hrbila halt pod štanglí. Ale šlo to, byly závody no. Měla jsem bezva kamaráda Vašíka. Bydleli jsme na konci Plzně, kde byly tři baráčky. Vašík bydlel v jednom z nich, měli maličké autoklempířství. A o mého „baloňáka“ jsme se poctivě střídali.
Jenže Vašík jednou dostal kolo, výkřik techniky – Favorita! Jelikož nebyl lakomý, tak mě hned nechal svézt. Nojo, průšvih byl, že to mělo volnoběh! Přes štangli jsem dosáhla, a rozjela to na plný pecky! Jenže před jejich vratam jsem chtěla zabrzdit šlápnutím na pedálech dozadu! Ouha, ony se, ty mrchy, protočily a já letěla přes ty vrata. A přelítnout 2m dřevěný vrata…… Jen rozbitý nos, a odřená kolena a lokte a naražený zadek. Dodnes, po více jak půl století mám znát na levém koleni škváru, co mě tam nějak zůstala! Ale Favorit přežil!

Další byly zimní sporty. Dostala jsem brusle, tzv. šlajfky. Pohoda, člověk došel na kluziště, (kam mě rodiče nechtěli pustit), brusle v kapse a tam se kličkou přidělaly na boty a hurá na hokej! Horší bylo, když jsem jednou dostala pukem do ksichtu a měla modré pod okem! No asi jsem to věrohodně doma vysvětlila….

Další sport bylo lyžování. No začátek byl krutý! Dostala jsem pod stromeček ještě dřevěný lyže. Bylo mě cca tak 10 let. Tak jsme je šli s Vašíkem vyzkoušet na kopec za našimi baráčky.
První jel Vašík, povedlo se mu dole zabrzdit pádem do závěje. Pak jsem jela já a povedlo se mě dole jednu lyži zlomit. No doma z toho byla katastrofa! Ale já se lyžování nevzdala! Asi v 17ti letech jsem si od táty mé známé koupila lyže. Ale ouha! On měl ty lyže na chatě na Špičáku u Železné Rudy. A to až nahoře, nad sjezdovkami. No já, královna zimních sportů, jsem lyže s kandahárem hned nazula a šupem po sjezdovce dolů!!!!!! Kolik bylo brždění zadkem to jsem ani nepočítala! Jen tam pak měli na sjezdovce asi problém s dírama!!! Nic proti tomu, když jsem doplachtila nad nádraží v Železné Rudě! To už byl les a neuhnul mě strom! Tak byl let vzduchem a já skončila s hlavou v závěji, Koukaly jen nohy a lyže! Vyhrabal mě jede okolojedoucí lyžař, už napůl udušenou. Ale na lyže jsem nezanevřela, i když pak na dlouhou dobu zvítězily sáně.
Další pokus byl, když jsem jela s kámoškou do Beskyd, na Bílý Kříž. Byla tam prima sjezdovka, taková mírná, šlo brzdit tím zadkem. Pak byly smrčky. Já, zvědavá,kam vlastně vede ten vlek, jsem za smrčky zajela. A tam sešup, brzdit už nešlo! Když jsem po několika kotrmelcích dorazila dolů k vleku, tam tam stála obsluha s ústy dokořán! Že prý tohle nezažili, aby někdo vzal tohle „šusem“. No průšvih začal, když jsem sedla na vlek. Já si to prkýnko nedala na záda, aby mě to vleklo, já si na něj sedla! A hup, hned dole. Byl to dvoj místný vlek, takže ten , kdo jel se mnou a nebyl na to připraven, se taky válel ve sněhu. Byly tři pokusy, no….Pak si mě vzal do parády jeden z obsluhy a chytil mě kolem pasu a vlastně dotlačil spolu s vlekem nahoru. Byl to pěkný chlap, tak jsem se nebránila..
Pak jsem je vytáhla až když jsem jela s prvním mužem na rekreaci do Krkonoš. Koho by napadlo si udělat s lyžemi výlet na Sněžku, co? Nahoru lanovkou a dolů, že na lyžích. Celkem to šlo, kdyby se mě nepostavil do cesty turista-lyžař, a nezkoumal krásy krajiny. Jen jsem stačila zařvat „POZOR“ a snažila se mu projet mezi rozkročenýma nohama! No kouleli jsme se spolu málem až do Obřího dolu.
Pak přišly na řadu až když jsem začala jezdit s dětmi na každý víkend do Železné Rudy. Obě děti už lyže měli a mě se smáli, jak plachtím na sáních. Můj tehdejší manžel měl lyže, pochopitelně už moderní bezpečnostní vázání. Můj kandahár byl také bezpečnostní, mohla jsem kdykoliv sednout na zadek a zabrzdit rychlost. Jenže jsem prý dělala s tím předpotopním výtvorem ostudu a tak mě byly koupeny lyže s bezpečnostním vázáním a boty, tzv. „komíny“ No neohebný boty po kolena! A hurá na sjezdovku na Samoty. Děti v pohodě, manža taky a já halt, jak jsem to uměla, ne nějaký zatáčení, prostě šusem dolů! A když byla už rychlost velká, chtěla jsem zabrzdit o zadek. Ouha! Jen jsem dosedla mezi lyže, což nebylo snadný v těch botách, bezepečnnostní vázání zapracovalo, odeplo lyže a ty zůstaly na lankách. A krásně mě při tom letu po sněhu dolů fackovaly. Já odřené ruce, páč se mě svetr vyhrnul, gatě plný sněhu, na hlavě boule….. Ale zas se ostatní lyžaři pobavili. A pak jsem toho raděj už nechala. Děti měli lyže, já „pekáč“.
Od té doby lyže nic, padám jen na namrzlých chodnících. I když brusle občas obuji, ale tak jednou za pětiletku. Hokej halt už to není!
Teď už jen tak minigolf nebo šipky! Hahaha.
Tak sportem ke zdraví!!!!!!

01.01.2010 14:41:57 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< na úvod

Profil

Jméno: Hana Růžková
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Plněné papriky
Vepřová pečeně s petrž...
Masové šišky s překvap...
Rychlá jahodová charlo...
Vtípek!
Roláda s kokosovou náp...
Nugátové řezy s rozink...
Piškotová roláda
Podlistníky
Jablečný dort
Putin
Vtipy

Rubriky

Všechny rubriky
Něco o mně
Maso- drůbež-kuře
Maso-drůbež- kachna
Maso-drůbež-krůta
Maso vepřové
Maso-drůbež-husa
Maso-hovězí
Mleté maso
Maso-telecí
Maso- zvěřina
Maso-králík
Maso-skopové, jehněčí
Uzeniny, uzené maso
Těstoviny
Vnitřnosti
Guláše II.
Guláše
Pivní specialitky
Polévky
Zabijačkové pochoutky
Sýrové recepty
Vaječné dobrůtky
Zelenina-cuketa
Zelenina-papriky
Zelenina-rajčata
Zelenina-špenát
Zelenina-brambory
Zelenina-květák, brokolice
Zelenina-salát, chřest, ostatní
Zelenina-zelí
Zelenina-kedlubny
Ryby
Vánoční pečení
Sladkosti
Sladkosti-puding
Světové kuchyně
Letní grilování
Sladkosti: Rolády
České dobroty
Velikonoce
Bábovky
Sladkosti-Řezy
Nepečené dobrůtky
Marinády
Ovocné saláty
Topinkové ňamky
Houby
Saláty
Zavařené dobroty
Slané dobrůtky
Utopenci
Mořské plody
Pomazánky
Dobré rady
Vtipy
Dobré rady II
Nápoje
Citáty a moudra
Poezie
Pohádky a básničky
Dějiny
O Plzni
Vtipné glosy a články
Vaše křestní jméno
Pravdivý horoskop
Horoskopy
Indiánský horoskop
Písničky, co mám ráda-Nedvědi
Písničky, co mám ráda-Lokálka
Písničky, co mám ráda-Karel Kryl
Písničky, co mám ráda-Petr Novák
Písničky, co mám ráda-Divokej Bill
Písničky, co mám ráda-Rangers
Písničky, co mám ráda-Nezmaři
Písničky, co mám ráda-Kamelot
Písničky, co mám ráda-Mý slzy neuvidíš
Písničky, co mám ráda-Kabát
Písničky, co mám ráda - Strašlivá podívaná
Něco z mé tvorby

Archiv


Fotoalbum


RSS

počítadlo.abz.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se