Upřímnost

Upřímnost je vlastnost, za kterou Vás sice jeden člověk ocení a deset dalších pomluví, ale právě proto buďte co nejvíc upřímní a upřímnost naopak žádejte, neboť stačí mít v životě kolem sebe pár lidí co za to stojí, kterým jejich slova můžete věřit a v životě se o ně můžete opřít, než davy těch, kteří s Váma sdílí svůj život pouze ve lži a místo opory Vám nakonec nasolí nůž do zad....Věřte, že tímto přístupem získáte opravdové přátele, nikdy nebudete sami a ten falešnej odpad pak můžete s klidem nakopat do prdele.......... (více)

26.02.2013 07:23:29 | 0 komentářů | stálý odkaz

Také je vám v Česku smutno?

Dneska se mi v trafice rozplakala trafikantka, sympatická, bezdětná žena kolem 35 let. „Proč pláčete, stalo se vám něco?“ „Nemůžu už číst noviny!“ vzlykala „každé ráno, když je otevřu, vypadne na mě beznaděj, pesimismus a zloba. Ani se mi je nechce prodávat, jen tím každému zkazím den!“ Zaskočila mě svým smutným ranním blues. Koukla jsem se na titulky:
Vláda, která nevládne lidem, ale svým peněženkám.
Česko je popelnice Evropy!
Kolik zlodějů prokazatelně vytunelovalo a ještě vytuneluje tuhle zemi?
Zdražení potravin, zdražení energie, zdražení benzinu.
V obchodech se prodává zkažené maso.
Dál jsem nečetla. Už těch pět titulků stačilo, aby ranní smutek padl
i na mě. „To teda fakt nemáte veselou práci,“ snažím se ji podpořit. „Hlavně beznadějnou!“ pláče dál trafikantka. „Jeden den čtu, na co se komu přišlo a jak s nimi zatočí a pak už jen následuje ticho a ticho…“ Všichni jsou propleteni. Jeden to povolí, druhý to rozkrade a o lup se rozdělí. Aby se kradlo ještě lépe, hospodářství zkrachuje a budou vše dovážet. Rádcové si pak trochu z té „královské pokladny“ odsypou
a na konci stojí okradený chudý Čech. A navíc bez práce!!!“
Divný stát ...
Žijeme v divném státě. Ve státě, kde zločincům novináři říkají "lobisti".
- Ve státě, kde soudí mafie. Ve státě, jehož president krade v přímém přenosu.
- Ve státě, který ovládají veksláci (lobisté), zloději (tuneláři nebo odkláněči), a dost možná i vrazi (viz Mrázek, Lhotský a jiní).
Při sledování případu Janoušek se nestačím divit. Člověk, který ožralý nabourá, a ženu, která se ho snaží zastavit, bezohledně přejede
a skoro zabije, neskončí na záchytce a poté ve vazbě! Tento člověk, přes to, že se snažil uprchnout, aniž by poskytl zraněné pomoc, je propuštěn, aby si mohl obstarat alibi nebo uprchnout jako Krejčíř a jiní. A novináři o tomto zločinci píší jako o lobistovi a bojí se ho označit za zločince, aby se na ně náhodou pan Janoušek nezlobil. A já se ptám?
Co jiného je taková zrůda než zločinec?
A co jiného než zločinci jsou politici a úředníci, kteří tomuto státu ukradli již více jak 1 500 miliard Kč?
A co jiného jsou lidé, kteří mají v popisu práce to stíhat, a oni místo toho to kryjí. Zatím beztrestně.
Toto není demokracie, jak se nám snaží různí lidé v různých médiích namluvit. Tomuto se dá říci kleptokracie, a proto se nelze divit různým výzvám, které s tímto tady chtějí zamést a protagonisty této "demokracie" tvrdě ztrestat.
Co jiného s tímto svinstvem udělat? Z různých odposlechů se dá zcela přesvědčivě odvodit, co za gangstery tu vládne. A to je jen kapka v moři, co unikne ven a nestačí se to zamést pod koberec, jak se říká.
A nejedná se v žádném případě jen o Víta Bártu. Je zcela zřejmé, kdo vládne třeba v Praze, která má obrovský rozpočet. Tito lidé jako Janoušek, Bém, Hrdlička, Hulínský, Kočka a mnoho dalších ze všech politických stran nejsou v žádném případě lobisté a podnikatelé.
V civilizovaných zemích jim říkají mafiáni a snaží se různá takováto zločinná společenství potírat.
U nás, v divné zemi, ale ten nejvyšší se mračí, že se to dostává na veřejnost. Nemračí se, že se to děje. On totiž špinavé peníze nezná. Ti, co by měli být nejkompetentnější k tomu tyto věci řešit, si říkají protikorupční vláda a nedělají nic.
Jak nám řekl novinář Spurný v Hyde parku ... ze 14 zákonů Evropské unie, namířených proti korupci, praní špinavých peněz atd., vláda ratifikovala *už celý jeden". *Prostě žijeme v divném státě.*
(více)

23.06.2012 09:33:37 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Valorizace důchodů

Poslanci a důchodci

4. 5. 2012 Poslanci podpořili v úvodním kole navzdory odporu opozice vládní návrh na snížení valorizace důchodů v následujících třech letech.
Zpravodajka zákona, poslankyně TOP 09 Gabriela Pecková, obhajovala vládní návrh s poukazem na to, že se dotkne lidí, kteří vyrůstali za války, takže poloprázdnou peněženku zvládnou!
Otevřený dopis!

Karel Novotný Stodulky, Hlavní Město Praha, Czech Republic


Nevážená paní poslankyně MUDr. Gabriela Pecková
PSP ČR

Nevážená paní poslankyně,
nemohu si Vás vážit protože to co jste dnes vypustila z úst, je odrazem Vaší žalostné mysli, bezbřehou arogancí snoubící se s tupostí a ignorací zásad slušnosti.

Sama jste prý lékařka, revmatoložka a s důchodci pracujete celý život. Tak Vám bych se do ruky dostat nechtěl, protože mám pocit, že podle Vašeho výroku řádíte v ordinaci asi jako Mengele.
Jak si vůbec dovolujete říci že "Ať se nám to líbí, nebo ne, úsporná opatření pocítí v tomto případě ve svých peněženkách senioři, ale oni se tomu přizpůsobí. Já to vím, protože s nimi pracuji celý život. Mnozí se narodili za války a svůj život prožili v režimu, který jim žádné extra zbohatnutí nedovolil,"
Máte tím zřejmě na mysli, že když ti důchodci žili ve sračkách od války tak si mohou ve sračkách žít na sklonku svého života do smrti?
Osobně bych Vám popřál hodně dlouhého života s důchodem 7.500,- Kč. Protože pokud si nenašetříte nic z poslaneckého platu na který Vám přispělo mnoho důchodců, půjdete o žebrácké holi jako ti dnešní důchodci.
Kdyby jste raději prosazovala vyšetření kauz typu PROMOPRO a všech svinstev politiků se kterými tak ráda sedáte v Poslanecké sněmovně.

Nevážená paní doktorko, na závěr musím podotnout, že většina důchodců celý život tvrdě dřela, tak už jenom z úcty, kterou vy zřejmě postrádáte, by měli mít slušné důchody vzhledem k hodnotám, které tady po desetiletí vytvořili. Kdyby se tak nestalo, nebylo by dnes z čeho krást.
Že Vám není hanba!!!!!!!

Karel Novotný
(více)

23.06.2012 09:30:30 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Zamyšlení na 1. máje

NEVADÍ

Člověk je nerozumný, nelogický a sobecký -
to nevadí, miluj ho.
Když konáš dobro, přičítají to tvému egu -
to nevadí, konej dobro.
Jestliže uskutečníš své cíle, objevíš jednou,
že máš falešné přátele a pravé nepřátele -
to nevadí, uskutečňuj své cíle.
Dobro, které dnes vykonáš, je zítra zapomenuto -
to nevadí, konej dobro.

Čestnost a upřímnost tě činí zranitelným -
to nevadí, buď přímý a čestný.
To, co jsi budoval celý rok,
je zničeno během chvíle -
to nevadí, buduj.
Někdy pomůžeš lidem a oni to odmítají -
to nevadí, pomáhej jim.
Dáš světu to nejlepší ze sebe
a odměnou je ti kopanec -
to nevadí, dávej to nejlepší, co v tobě je.

(Matka Tereza) (více)

01.05.2012 17:21:26 | 0 komentářů | stálý odkaz

Zamyšlení

Můj nejlepší přítel otevřel šuplík od komody své manželky a vyňal v hedvábném papíru zabalený balíček. Nebyl to jen tak obyčejný balíček, bylo v  něm krásné dámské spodní prádlo. On ten balíček rozbalil a zadíval se na to hedvábí a ty jemné krajky: "To jsem jí koupil, když jsme byli spolu poprvé v New Yorku. To mohlo být asi tak před 8 nebo 9 roky. Nikdy si to neoblékla. Chtěla si to obléci při zvláštní příležitosti. A teď, myslím, že je ten pravý okamžik". Přiblížil se k posteli a položil to hedvábné prádélko k jiným věcem, které byly připraveny pro pohřební službu. Jeho žena totiž zemřela. Pak se ke mě obrátil a řekl: "Neukládej nikdy nic na zvláštní okamžik. Každý den, který žiješ je zvláštní okamžik." A já stále dodnes myslím na jeho slova ........ta změnila můj život. Dnes čtu více a uklízím méně. Sednu si na balkon, kochám se přírodou a ignoruji plevel, který se rozrůstá mezi mými květinami. Trávím více času s rodinou, s mými přáteli a méně v práci. Pochopil jsem, že život je sbírka zkušeností, kterých si máme vážit. Od teď si už nic neschovávám na později. Denně používám své křišťálové sklínky. Když se mi chce, tak si obléknu mou novou koženou bundu i když jdu jen přes ulici do sámošky. I můj nejdražší parfém použiji, když se mi zachce. Slova jako např. "jednou" nebo "při příležitosti" už v mém slovníku neexistují. Když to stojí za to, tak chci dělat, slyšet i vědět vše hned. Nejsem si jistý, co by žena mého přítele udělala, kdyby věděla, že už zítra nebude. "Zítra", které každý z nás bere na lehkou váhu. Myslím, že by určitě ještě zavolala své rodinné příslušníky a své blízké přátele. Třeba by i zavolala pár lidí, s kterými by urovnala pár nedorozumění a nebo by se i pár lidem omluvila za věci, které byly nevyjasněné. Odpustila by možná vše, čím jí kdo ublížil. Ta myšlenka, že by třeba ještě šla do čínské restaurace /její zamilovaná kuchyně/ se mi líbí.

To jsou ty nevyřízené maličkosti, které by mě rušily, kdybych věděl, že mé dny jsou počítané. Na nervy by mi také šlo, že vím, že se už nemohu sejít s přáteli, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne navštívit. Na nervy by mi také šlo, že vím, že již nenapíši dopisy, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne napsat. Že jsem svým milým dost často neříkal, že je miluji. Teď nepropasu, neodložím a neuložím nic, co mi dělá radost a co přináší smích do mého života. Stále si říkám, že každý den je zvláštní. Každý den, každá minuta, každá vteřina je zvláštní.

(více)

28.03.2012 14:54:41 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Střední věk

1/ Moudros přichází s věkem, někdy ale věk přijde sám.

2/ Ohnete se, abyste si zavázali tkaničky a najednou se sami sebe ptáte: Co bych tak mohl udělat ještě, když jsem tady dole?

3/ V dětství děláte opičky do zrcadla. Ve středním věku vám to zrcadlo vrátí.

4/ Mládí se dívá do budoucnosti, stáří se dívá do minulosti. Střední věk se dívá do zrcadla a nemůže věřit svým očím! (více)

29.09.2011 15:24:42 | 3 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Filosofie života

1/ pokud se k vám jednoho dne život otočí zády, chyťte ho za prdel!

2/ psychiatři říkají, že každá 4 osoba má nějakou mentální poruchu, takže pokud jste někde se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste vy.

3/ Na dosáhnutí cíle je třeba snít. Takže se na všechno vykašlete a jděte spát.

4/Kkdyž je vám jednoho dne vaše milovaná osoba nevěrná a vy chcete skočit z okna, pamatujte: To co vám nasadila jsou parohy a ne křídla.

5/ Sex je jako karetní hra: pokud nemáte dobrého spoluhráče, pak je potřeba mít dobrou ruku.

6/ Když jednoho dne ucítíte velké prázdno, jezte, je to hlad!

7/ Nikdo není bez chyby! I hovno má své mouchy! (více)

29.09.2011 15:17:10 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Odbočení

Pomysli na každou z těchto věcí, než přejdeš k další.
Díky těmto myšlenkám se pak budeš cítit líp, hlavně díky těm posledním.

1.. Zamilovat se

2.. Teplá sprcha

3.. Žádná fronta v supermarketu

4.. Něčí zvláštní pohled

5.. Dostávat poštu

6.. Jet dlouho krásnou cestou

7.. Slyšet svou nejoblíbenější písničku v rádiu

8.. Natažená na posteli poslouchat, jak venku padá déšť

9.. Najít ve výloze svetr, který se ti strašně líbí, zlevněný na poloviční cenu

10. Telefonát z velké dálky

11.. Skvělý rozhovor

12.. Pláž

13.. Najít pětistovku v kapse kabátu z loňské zimy

14.. Smát se sama pro sebe

15.. Přijmout o půlnoci telefonát, který trvá hodiny

16.. Běžet v dešti

17.. Smát se úplně bez důvodu

18.. Mít někoho, kdo ti říká, že jsi úžasná

19.. Smát se vlastnímu vtipu, který tě v duchu napadl

20.. Přátelé

21.. Vyslechnout náhodně někoho, kdo o tobě říká něco hezkého

22.. Vzbudit se a uvědomit si, že můžeš spát ještě několik hodin

23.. První polibek (ať je to úplně první, nebo také s novým partnerem)

24.. Poznávat nové přátele nebo trávit čas s těmi starými

25.. Hrát si s novým štěňátkem

26.. Mít někoho, kdo si hraje s tvými vlasy

27.. Snít nejsladší sny

28.. Horká čokoláda

29.. Vyjet si autem s přáteli

30.. Houpat se v houpací síti

31.. Rozbalovat pod stromečkem vánoční dárky

32.. Jít na opravdu pěkný koncert

33.. Vyměňovat si intenzivní pohledy s někým neznámým

34.. Dostat u svých přátel domácí koláč

35.. Trávit čas se svými nejlepšími přáteli

36.. Vidět úsměvy a slyšet smích tvých přátel

37.. Podat si ruku s někým, koho si zvláště vážíš

38.. Potkat se náhodou se starým přítelem a zjistit, že určité věci (špatné i dobré) se nikdy nezmění

39.. Vidět výraz v obličeji někoho, kdo právě otevřel dárek, který si přál nejvíc ze všeho

40.. Dívat se na východ slunce

41.. Milovat se, milovat se... milovat se…

42.. Vstávat každé ráno z postele a být vděčný za další nádherný den

Přátelé jsou jako andělé, kteří nás zvedají ze země, když nedokážeme otevřít svá křídla, a připomínají nám, jak se létá.
(více)

17.09.2011 10:18:22 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Život?

Život je jak otevřená kniha, jen nevíme, kolik stránek má. (více)

11.06.2011 15:48:56 | 0 komentářů | stálý odkaz

Kamarád nebo přítel?

Když Tě navštíví kamarád, chová se jako host, ale opravdový přítel otevře
a obslouží se.....
Kamarád Tě nikdy neviděl plakat, ale příteli se chvějí ramena,když vidí
Tvé slzy....
Kamarád nezná jména Tvých rodičů, ale přítel má jejich telefonní čísla i
adresy ve svém notýsku.....
Kamarád přinese lahvinku vína na Tvé narozeniny, ale přítel přijde dříve a
zeptá se, s čím Ti může pomoci a po skončení oslav zůstane, aby Ti pomohl s
úklidem...
Kamarád nesnáší, když mu voláš, jestliže už šel spát, ale přítel se
ptá,proč jsi mu tak dlouho nezavolal....
Kamarád si s Tebou rád pokecá, ale přítel Tě vyslechne,když máš
romantickou lásku i problémy...
Kamarád si myslí, že přátelství skončilo, jestliže jste se pohádali,ale
přítel Ti po hádce zavolá....
Kamarád si myslí, že jsi tady vždy jen pro něho, ale přítel je zde pořád
pro Tebe....
(více)

09.06.2011 08:21:25 | 0 komentářů | stálý odkaz

Krásná myšlenka

Myslet si, že vnější okolnosti by mohly učinit člověka š´ˇtastným nebo nešťastným, je velký omyl. To, co dělá člověka šťastným nebo nešťastným, je jeho vlastní srdce. (více)

09.06.2011 08:12:09 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Nové zlo

Nové zlo

Přes léto se objevila v trafikách malá červená krabička obsahující bylinnou směs. Je jí 1 gram a stojí cca 200,- Kč. Žádná z rostlin se nenachází na seznamu zakázaných látek. Ale uživatelé si pochvalují psychotropní účinky balíčku. V balíčku se ukrývá sněs necelé desítky bylinek. I když je na krabičce doporučení „Nekouřit“ tak se děje opak. Najelo to mnohem rychleji než tráva a účinek je mnohem agresivnější.I když se kuřáci varují, že dávkování může být ošidné a není jasné, jaký vliv může mít dlouhodobá konzumace, na nedostatek zájmu si prodejci nestěžují.
Odborníky tyto legální drogy děsí. Není to zakázané, a nedá se s tím nic dělat.

Názor profesionálního testovače.
„Překvapilo mne, jak moc společných rysů má stav po kouření těchto bylinek se zhuleností po marihuaně. Ubalil jsem si pointa do krátkého papírku z necelé čtvrtiny gramu a nájezd byl okamžitý. Stav omámenosti trval asi 2 hodiny, dojezdový pocit vyčichlosti další hodinu. Po kouřená jsem byl lhostejný a utlumený. I Fyziologické účinky byly podobné. Nechyběl pocit sucha v ústech nebo nutkání jít se vymočit, přestože není co. Stav se podobně jako u marihuany projevoval zrudnutím očí.

Tak zase něco pro ničení zdraví, co? A legální! Tak feťácí, šup na to! A hlavně pak po delší době už jen pampersky!

Schválně neuvádím název tohoto sajrajtu.

28.10.2010 16:47:11 | 0 komentářů | stálý odkaz

Osamělost v éře komunikace

Volání z mobilních telefonů,posílání SMS či e-mailů, využívání internetových sociálních sítí a diskuze na chatu – nikdy v minulosti neexistovalo tolik forem komunikace, jež by navíc byly tak rozšířené. Přesto se v dnešní době, kterou lze označit jako éru komunikace, mnozí lidé bez rozdílu věku cítí velmi osamělí. Proč to tak je?
Hektické tempo, které je pro dnešní společnost typické, vede k tomu,že se z komunikace vytrácí vřelost. Když si lidé telefonují nebo si píšou po internetu, nemohou například vidět úsměv toho druhého ani láskyplný výraz v jeho tváři.
Nedostatek komunikace na osobní úrovni bývá častým problémemna pracovišti. Ještě více se ale projevuje v rodině. Členové mnoha rodin se doma ve skutečnosti míjejí, takže nemají čas se společně najíst nebo si popovídat. Dospívající děti mají vlastní PC a žijí v podstatě odděleně od zbytku rodiny. Paradoxem je, že i přes výdobytky komunikační techniky mnozí mladí bojují s osamělostí.
Pocity osamělosti se mohou objevit i v manželském svazku. Nedostatek komunikace mezi partnery způsobuje, že manželé nežijí ani tak spolu, jako spíš vedle sebe. Když se člověk cítí sám navzdory tomu, že je v manželství, prožívá jednu z nejbolestnějších forem osamělosti.
S osamělostí se musí potýkat zejména rodiče, kteří jsou na výchovu dětí sami.Pokud navíc oni nebo jejich děti nadměrně používají komunikační vymoženosti, může to bránit smysluplným rozhovorům a způsobit, že se osamělost prohlubuje.. Kromě toho mnozí lidé, kteří nemají partnera, by rádi vstoupili do manželství, ale jejich citové potřeby zůstávají neuspokojené.
Osamělost se stala vážným sociálním problémem, který může být příčinou alkoholismu, přejídání, zneužívání drog či promiskuitního chování a dokonce může vést až k sebevraždě.
Je tedy důležité rozpoznat, čím je osamělost způsobena. To je první krok k tomu, aby se s ní člověk dokázal vypořádat.
(více)

29.09.2010 14:46:58 | 0 komentářů | stálý odkaz

Üsměv

Úsměv nic nestojí, ale znamená mnoho. Obohatí každého, komu je určen, aniž ubere těm, kteří ho dávají. Trvá pouhou chvilku, ale často ho máme v paměti na dlouhou dobu. Je odpočinkem unaveným,. denním světlem pro slepého, dobrou náladou pro smutného, přirozenou protilátkou na všední problémy života. Nemůžeme ho ukrást, vyžebrat ani koupit dřív, než je darován. A hlavně nikdo nepotřebuje úsměv víc než ten, kdo už nemá žádný na rozdávání. (více)

24.09.2010 08:35:45 | 0 komentářů | stálý odkaz

Demonstrace 21.9.2010

Demonstrace 21.9.2010
Dnes jsem koukala a i četla o velké demonstraci v Praze. Fandím těm demonstrujícícm! Ale těm šaškům ve vládě a v parlamentu to bude zase úplně jedno! K smíchu je prohlášení, že místo, aby přidali na platech, musí opravit jednu rozbitou skleněnou výplň a turniket na ministerstvu vnitra! To už si fakt dělají z lidí legraci?
Kdo je první na místě autonehod? Kdo vytahuje třeba zbytky těl z automobilů? Hasiči! Určitě ne vládní činitelé! Kdo dává své životy všanc při požárech? Kdo zasahuje při žertech pubeťáků, že ve škole je bomba?Kdo pomáhal lidem při povodních na severu Čech? Zase hasiči a policisté! Vládní činitelé ani neměli zájem! A nemají dodnes! Jak tam lidé čekají na finanční pomoc, co jim ministerstva slíbila! Těm žráčům je úplně jedno, že lidé nemají nic! Ani kde vařit, ani kde spát. Ale elektřinu a jiné energie platit musí, to jim nikdo neodpustí! Nejen neodpustí,ale ani neoddálí!
Hlavně, že si páni poslanci jezdí domů letadly, auta už jsou málo!
Nahnala bych je to krajů, kde řádila povodeň, aby odklízeli bahno, a zachraňovali lidi, jako to dělali hasiči a policie! A za to jim sníží platy nebo je vyhodí! Jak jinak! Co lze čekat od těchto lidí ve vládě, parlamentu? Senát jako vždy drží hubu!
Chtěla bych vidět pana Johna, Nečase, Kalouska a další kašpárky, jak se brodí vodou a bahnem! Proč nedají oni alespoň 1/10 platu těmto lidem? Jim by to neublížilo a těm lidem by to pomohlo! Zadlužili naší republiku a nechají snad lidi vychcípat, jen aby si udrželi své služební byty, svá auta, také služební a svá letadla, když jedou zkontrolovat stav doma!
A nedoplatí na to jen hasiči, policisté a ostatní, ale my všichni!
Dnes se za to stydím, že jsem před 21 roky také cinkala klíči! Měli jsme cinkat něčím úplně jiným!
A ti, co vtrhli na ministerstvo, neměli tam co dělat. Měli vtrhnout do parlamentu a zopakovat den 30.7.1419!
Naše vládní špičky, styďte se a jděte už konečně do řitě! Jak bude zas národ český dlouho držet hubu?
(více)

21.09.2010 16:40:37 | 3 komentářů | stálý odkaz

Zastav se a čti.

Když jsem včera vystupoval z vlaku, přede mnou šla pomalým tempem stará žena. Pospíchal jsem a nevěděl, jak ji předběhnout. Nepříčetně mě vytáčela. Vtom jsem se zarazil a říkám si, kam vlastně pospíchám? Ozvaly se ve mně výčitky svědomí, že jsem se v duchu zlobil na ženu, která měla dost času a navíc za svoji pomalost nemohla. Celý život pracovala a možná si i hodně vytrpěla. A možná i všechno trpělivě nesla. A já jsem takový netrpělivý a malicherný. A to všechno jen proto, abych byl o 10 minut dřív doma. Ty minuty i tak promrhám na internetu nebo u televize.
Alibisticky to shodím na dobu, ve které žijeme. Všichni jsme hrozně uspěchaní. A večer zjistíme, že jsme toho zase moc nestihli. Frustrovaní zalehneme a usneme spánkem spravedlivých. Přes SMS si vyznáváme lásku, komunikujeme přes chat a do očí si nemáme co říct. Trápí nás účty, kariéra.
Ve schránkách se nám hromadí maily, protože nemáme čas odepsat. Na polici se nám hromadí knihy, neboť nemáme čas číst, nevíme, jak voní příroda, protože nemáme čas k ní přivonět! Do kdy to ale vydržíme? Čím víc toho chceme stihnout, tím méně toho stihneme.
Věnujeme velmi času věcem, které si to nezaslouží. Neumíme se zastavit a uvědomit si hodnotu věcí. Nafotíme spoustu fotografií, ale už si je ani neprohlídneme. Vypálíme je na CD a tím to končí. Počítače máme plné hudby, na kterou nemáme čas, máme množství televizních kanálů, které ani nestačíme všechny sledovat. Místo zábavy stres!
Stále kontrolujeme mobil, jestli nám někdo nevolal, přestáváme si vážit krásných věcí, kvůli kterým se vyplatí žít.
Můj děda má 87 roků. V životě nebyl v zahraničí, nemá mobil, poslouchá jednu stanici na svém starém rádiu. A přitom si myslí, jaký krásný život prožil. S úsměvem vzpomíná, těší se z pěkného dne, z vůně dřeva, ze svých vnoučat. Žil těžký život, ale váží si ho!
To my dnes neznáme. A tak máme infarkty, rakovinu, deprese. A možná by stačilo jen zpomalit! Tvrzení, že se to nedá, neobstojí. Zamysleme se, kolik času věnujeme nepodstatným věcem. Zkusme vypnout mobily a počítače a porozprávět si.
Snad jsem si uvědomil svůj rychlý život včas, abych zpomalil. Kamarád má chalupu v malé osadě obklopené horami, není tam signál, žádná televize, obchod otevřený jen v úterý a ve čtvrtek a jedna hospoda 5x5m. Asi tam zaběhnu, abych zpomalil a nezlobil se na staré lidi, kteří si váží zbytku života a zbytečně nespěchají za smrtí, tak jako mnozí z nás!

*Pěkný den…a zpomalte…žijete jen jednou…a velmi krátce! *

(více)

20.09.2010 11:04:52 | 1 komentářů | Autor: Kamarád | stálý odkaz

Krásné


Žena vyšla z domu a uviděla tři staré muže s dlouhými bílými vousy, kteří seděli vpředu na dvoře. Nepoznala je. Pověděla: " Nemyslím, že vás znám, ale musíte být hladoví. Prosím pojďte dál a vezměte si něco k jídlu."
"Je tu pán domu ?" , zeptali se.
"Ne", odpověděla.
"Potom nemůžeme vstoupit", odpověděli oni.
Večer, když se manžel vrátil, žena mu pověděla, co se stalo.
"Běž a pověz jim, že jsem doma a pozvi je."
Žena vyšla ven a pozvala muže dovnitř.
"My nemůžeme společně vstoupit do domu" odpověděli.
"Proč ne?" zeptala se.
Jeden z těch starých mužů začal vysvětlovat. Ukázal na jednoho z nich a pověděl: " Jeho jméno je Zdraví". Ukázal na druhého: "tenhle se jmenuje Úspěch a moje jméno je Láska." Potom dodal: "'Teď běž a prodiskutuj se svým mužem, kterého z nás chcete doma."
Žena se vrátila a pověděla, co slyšela. Její manžel měl velkou radost. "Jak milé!" pověděl. "Vzhledem na tuto situaci pozveme Zdraví. Ať přijde a naplní náš dům zdravím."
Jeho žena nesouhlasila. "Drahý, proč nepozveme Úspěch?"
Tchýně, která slyšela jejich rozhovor, vběhla do pokoje se svým návrhem: "Nebylo by lepší pozvat Lásku ? Náš dům by byl naplněný láskou!"
"'Dáme na radu naší tchýně" pověděl manžel svojí ženě. "Choď ven a pozvi Lásku, bude to náš nejlepší host."

Žena vyšla ven a zeptala se těch třech mužů: "Který z vás je Láska? Pojďte, prosím a buďte naším hostem."
Muž jménem Láska vstal a šel k domu. Ostatní dva vstali taky a následovali ho. Překvapená žena se zeptala Zdraví a Úspěchu: "Pozvala jsem jenom Lásku, proč jdete také?'"
Staří muži odpověděli společně. "Když byste pozvali Zdraví, anebo Úspěch, ostatní dva by zůstali venku, ale vy jste pozvali Lásku a kamkoliv on jde, my jdeme s ním. Kdekoliv je Láska, tam je i Zdraví a Úspěch !!!!!!!!!'"


Moje přání pro Tebe ...
Tam, kde je bolest, přeji Ti klid a mír. Tam, kde jsou pochyby, přeji obnovení důvěry v Tvoje schopnosti pracovat na nich.Tam, kde je únava a vyčerpání, přeji Ti porozumění, trpělivost a nové síly. Tam, kde je strach, přeji Ti lásku a odvahu.
(více)

17.09.2010 20:12:44 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Něco k zamyšlení

Jednoho dne požádala jistá učitelka své žáky, aby napsali na kus papíru veškerá jména svých spolužáků a vedle jmen nechali volné místo.

Pak řekla svým žákům, aby přemýšleli, co je na každém kamarádovi nejmilejší – a TO ať napíší vedle jména.

Až po celé hodině byli žáci s tímto úkolem hotoví, odevzdali listy učitelce a opustili třídu.

O weekendu rozepisovala učitelka pro každého žáka jeden list, připsala poznámky všech spolužáků a v pondělí rozdala hotovou práci žákům. Ti se všichni po chvilce čtení usmívali.

„Skutečně?“, slyšela šepot. „Ani jsem nevěděl/a, že někomu něco znamenám!“ a „Nevěděl/a jsem, že druzí mne mají rádi“, to byly komentáře. Nikdo více o listinách nehovořil.
Učitelka nevěděla, zda si žáci mezi sebou pověděli o obsahu listin, zdali o tom se svými rodiči diskutovali, ale to nevadí. Cvičení splnilo svůj účel. Žáci byli spokojeni sami se sebou a s druhými.

Několik let poté jeden z žáků zemřel, učitelka šla na pohřeb. V kostele bylo přeplněno dobrými přáteli zesnulého. Jeden po druhém, kdo miloval a znal tohoto mladého muže, se zastavil před rakví, aby se poklonil.

Učitelka šla jako poslední, modlila se před rakví – tu byla oslovena:“Vy jste byla Markova učitelka matematiky?“, pokývla:“ano.“ Dále slyšela:“Mark o Vás často hovořil.“ Po pohřbu se shromáždili bývalí spolužáci Markovy - i jeho rodiče tu byli- čekali na tento okamžik ....“Chceme Vám něco ukázat“, řekl otec a vyndal peněženku.

„Toto se našlo, když Mark tragicky zahynul. Mysleli jsme, že to poznáte.“ Z peněženky vytáhl velice opotřebovaný list papíru, podlepeného, mnohokráte poskládaného. Aniž by to učitelka blíže prohlížela, věděla, že je to jeden z těch papírů, kde byla napsána krásná slova jeho spolužáků. „Chceme Vám tolik děkovat“ řekla Markova matka. „Jak vidíte, Mark si toho vážil.“ Kolem učitelky byli všichni bývalí žáci – Charlie se malinko usmívala a řekla:“Také ještě mám svoji listinu, je v horním šuplíku mého psacího stolu.“

Manželka Jindřicha řekla:“Jindřich mne prosil, abych nalepila listinu do našeho svatebního alba.“ „Já mám svoji listinu také ještě“, řekla Monika. „Je v mém deníku.“ Pak sáhla Irena do svého notýsku a ukázala omšelou listinu ostatním. „Stále to mám u sebe“, řekla Irena a dodala:“Myslím, že jsme si všichni tyto papíry schovali.“ Učitelka byla dojata.... musela si sednout.... plakala. Oplakávala Marka, myslela na jeho přátele, kteří Marka už nikdy neuvidí.

Mnohdy zapomínáme ve spolužití s našimi blízkými, že každý život jednou končí a že nevíme dne ani hodiny. Proto bychom měli říci lidem, které milujeme, o které máme starost, že jsou něčím zvláštním a důležitým. (více)

29.08.2010 12:18:15 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Opravdu krásné

Bylo jednou slepé děvče, které nenávidělo sebe a celý svět za to, ze nemůže nic vidět. Měla vrozenou vadu očí a nikdy nic a nikoho neviděla. Každého nesnášela, až na svého chlapce. On byl stále s ní, ve všem jí ochotně pomáhal. Jednou mu řekla, ze kdyby někdy mohla vidět, hned by se za něho vdala.
Stalo se jednoho dne, že se konečně, po dlouhé době, našel dárce, který ji mohl dát nemocnou část očí. A tak se tešila, ze konečně uvidí svět a taky svého přítele. Chlapec se ji hned po operaci přišel zeptat, jestli si ho vezme. Divka se usmála, ale když otevřela své "nové" oči a uviděla ho, byla v šoku. I on byl slepý. Začala přemýšlet o svém živote a nakonec slepého chlapce odmítla. Po pár dnech ji přišel dopis. Byl od něho. Chlapec ji děkoval za všechny krásné chvíle, které spolu prožili. A na konci dopisu stálo "Dej prosim pozor na moje oči"..... (více)

06.06.2010 07:56:38 | 0 komentářů | stálý odkaz

Mistr Jan Hus

NEPŘEDBĚHL MISTR JAN HUS DOBU? Úryvek z jeho kázání.

Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zem, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zledovatěla touhou po bohatství. Se víšm kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno!
Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatitl, vstoupil by na nebesa?
A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil.

VŠAK POZNEJTE SE, VY ZLODĚJI CHUDÉHO LIDU, NEBOŤ BŮH I LIDÉ VÁS VIDÍ.


Jjj, a za to jej upálili! (více)

01.06.2010 08:39:24 | 0 komentářů | stálý odkaz

Návod pro život

1. Vezměte v úvahu, že velká láska a velké skutky zahrnují velké riskování.

2. Když prohrajete, nenechejte si ujít ponaučení proč.
3. Držte se tří R: - respektu vůči sobě
- respektu vůči ostatním
- responsibility - zodpovědnosti za všechny svoje činy.
4. Pamatujte si, že když nedostanete to co chcete, je to někdy skvělý zásah štěstí.
5. Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit.
6. Nedovolte, aby malé neshody zranily velké přátelství.
7. Když si uvědomíte, že jste udělali chybu, udělejte okamžitě kroky k její nápravě.
8. Každý den buďte nějaký čas o samotě.
9. Otevřete svoji náruč změně, ale nevzdávejte se při tom svých hodnot.
10. Pamatujte si, že mlčení je někdy ta nejlepší odpověď.
11. Žijte dobrý, čestný život. Až potom zestárnete a budete se dívat zpět, budete se moci těšit z něho podruhé.
12. Milující atmosféra ve vaší domácnosti je základem vašeho života.
13. Při neshodě s vašimi milovanými, řešte pouze přítomnou situaci. Nevynášejte na světlo minulost.
14. Sdílejte svoje poznatky. Je to způsob, jak dosáhnout nesmrtelnosti.
15. Buďte jemní k Zemi.
16. Jednou do roka se vypravte někam, kde jste nikdy před tím nebyli.
17. Pamatujte si, že nejlepší vztah je ten, ve kterém vaše vzájemná láska je větší, než vaše vzájemné potřeby.
18. Posuzujte svůj úspěch tím, čeho jste se museli vzdát, aby jste ho dosáhli.
19. Přistupujte k lásce i vaření s hravou bezstarostnou odevzdaností.
(více)

10.03.2010 08:55:19 | 0 komentářů | Autor: Dalajláma | stálý odkaz

Nějaké citáty

Většina lidí spřízněnou duši nalezne, kdy ve skutečnosti nehledá.

Je-li žena nespokojena ve vztazích, nemůže se soustředit na práci. Je-li muž nespokojený v práci, nemůže se soustředit na vztahy.

Ženě stačí poznat jediného muže, aby rozuměla všem. Muž může znát všechny ženy, ale neporozumí ani jediné.

Chcete-li prožít šťastný život, nikdy nechtějte po ženě, aby se orientovala v mapě nebo plánu města.

Sociologické výzkumy potvrdily, že nejoblíbenější ženskou fantazií jsou dva muži najednou. Jeden vaří a druhý uklízí.

Když má dojít k sexu, žena potřebuje důvod, muž potřebuje místo.

Žena vidí světlý vlas na mužově saku ze vzdálenosti padesáti metrů, ale když zajíždí autem do garáže, vždycky narazí do dveří.

Jaký je rozdíl mezi mužem v krizi středního věku a cirkusovým klaunem? Cirkusový klaun ví, kdy má na sobě směšné oblečení.

Mozek muže je orientován na výsledek, mozek ženy je orientován na proces.


(více)

08.03.2010 13:17:46 | 0 komentářů | Autor: kamarád | stálý odkaz

Přátelství

Jednou když jsem šel ze školy uviděl jsem kluka ze třídy, který šel
ze školy domů. Jmenoval se Kyle.Vypadalo to, že nese domů všechny své učebnice.
Myslel jsem si: "Kdo by odnášel v pátek všechny knížky? Musí to být pěkný trouba.!" Já měl naplánovaný celý víkend - párty a fotbalový zápas s přáteli na zítřejší odpoledne.
Pokrčil jsem rameny a šel dál. Jak tak jdu, uviděl jsem bandu kluků,
co utíkali jeho směrem. Běželi na něj! Vytrhli mu knížky z rukou,
podrazili nohy tak, že přistál v blátě.
Jeho brýle odlítly a viděl jsem je dopadnout do trávy asi 10 stop od
něj. Podíval se na mě a já uviděl ten strašný smutek v jeho očích. Rvalo mi to srdce. Přiběhl jsem mu na pomoc a jak se plazil a hledal brýle, uviděl jsem v jeho očích slzy. Podal jsem mu je a řekl: "Tihle kluci jsou hajzlové, neumí se normálně chovat!"
Podíval se na mě, řekl: " Díky!" a na jeho tváři se objevil úsměv.
Byl to jeden z těch úsměvů, co projevují skutečnou vděčnost.
Pomohl jsem mu sebrat knížky a zeptal se, kde bydlí. Ukázal se, že
bydlí nedaleko mě. Ptal jsem se, proč jsem ho nikdy předtím nepotkal.
Prý chodil na soukromou školu. Nikdy dřív bych se nedal dohromady s klukem ze soukromé školy!"
Nesl jsem mu pár knížek a celou cestu jsme si povídali. Ukázalo se,
že je to príma kluk. Ptal jsem se, zda si nechce zítra zahrát fotbal.
Prý "jo!"
Celý víkend jsme byli spolu venku a já poznal Kylea víc a oblíbil si
ho. I mí přátelé ho vzali. V pondělí, ráno tu byl Kyle s hromadou
knížek zpátky. Zastavil jsem ho a se smíchem řekl, že bude mít dobré svaly, z těch knížek.Jen se smál a polovinu knížek mi naložil. Během čtyř let jsme se stali nejlepšími přáteli. Poslední rok jsme přemýšleli o nějaké vysoké škole.
Kyle se rozhodl pro Georgetown a já půjdu na Duke. Věděl jsem, že
vždycky budeme přáteli a ty míle nebudou žádným problémem. On se chtěl stát lékařem a já hodlal využít stipendia na práci kolem fotbalu.
Kyle byl premiantem třídy, tedy si musel připravit proslov na závěrečnou slavnost školy. Zlobil jsem ho, že si zamachruje, ale byl jsem rád, že to nemusí být já tam nahoře a mluvit.
Závěrečný den byl tady. Viděl jsem Kylea, vypadal skvěle! Byl jeden z těch kluků, který dospěl a našel se během let na High Schol. Zesílil a moc slušely brýle. Měl víc děvčat než já, jeho milovaly až jsem někdy žárlil.
Dnes byl ten den! Viděl jsem, jak je nervózní z proslovu, tak jsem šel
za ním, poplácal ho po zádech a řekl: "Hej, chlape, budeš dobrej! Podíval se na mě tím vděčným pohledem, usmál a řekl: "Díky!"
Začátek proslovu měl za sebou, odkašlal si a pokračoval "Závěr školy je čas, abychom poděkovali všem, co nám pomohli přes tyto těžké roky.
Rodičům,učitelům, sourozencům, možná trenérovi, ale hlavně přátelům. Jsem tady, abych vám všem, kteří jste něčí přítel, řekl, že být někomu přítelem, to je ten největší dárek, který můžete někomu dát! Řeknu vám příběh..
Díval jsem se nevěřícně na svého přítele, když začal vyprávět o dni, kdy jsme se poprvé potkali. Plánoval, že se o víkendu zabije. Mluvil o tom, jak si vyklidil školní skříňku, aby jeho máma s tím neměla později starosti a nesl si věci domů. S vážností se na mě podíval a malinko se usmál: "Díky Bohu jsem potkal přítele. Ten mě zachránil od mého nevysloveného rozhodnutí!"
Slyšel jsem to zděšení v davu, když ten příjemný a populární kluk nám řekl vše o svém nejslabším životním momentu. Viděl jsem jeho mámu a tátu, jak se na mě dívají s vděčností v očích. Dodnes si neuvědomuji hloubku svého činu.
Nikdy,nepodceňujte sílu okamžiku. Jedním jediným gestem můžete změnit život člověka. Někdy k lepšímu a taky občas k horšímu. Bůh nás vložil do života toho druhého, abychom někdy zasáhli. Hledejte Boha v přátelích!

(více)

02.03.2010 11:32:56 | 0 komentářů | Autor: kamarád | stálý odkaz

co k tomu říct?

Stačí minuta, abyste si všimli člověka, hodina, aby se vám stal sympatickým, den abyste se zamilovali, ale nestačí celý život, abyste na něj dokázali zapomenout....
(více)

13.12.2009 19:55:40 | 0 komentářů | Autor: | stálý odkaz

Pár vtipných citátů

Muži že jsou sentimentální, když si ponechají milenčin dopis? A co ženy, které si ponechají milencovo dítě...?

Stará budu teprve tehdy, až nedostanu muže, po němž zatoužím.

Muži jsou na tom líp než ženy. Zaprvé vstupují do manželství později, za druhé dřív umírají.

Muž, který se rozchází se ženou z vlastní viny
má zpravidla čistší svědomí než ona.

Čtyřicátník nejenže nevyžaduje věrnost, ale cítí se bezpečněji, mají-li jeho
přítelkyně vážné známosti.

Žena k manželovi: „Budeš-li se chovat dál tak hanebně, půjdu ke své matce - a přivedu ji s sebou!”

Pro dobré manželství si člověk musí zvyknout, že už není svobodný, ale nesmí si zvyknout, že je ženatý.

Muži že jsou sentimentální, když si ponechají milenčin dopis? A co ženy, které si ponechají milencovo dítě...?

Jsme na tomto světě příliš krátce, na to abychom jsme se rozčilovali.

Je krásné, vidět dítě lézt po trávě, ovšem jen do té doby než ji začne hulit!

(více)

02.10.2009 14:57:15 | 0 komentářů | Autor: kamarádi | stálý odkaz

Abeceda života

A je ALEJ třešní z jara, alej bílá jako pára.

B jsou BARVY zahrad v září, i tu kytku čeká stáří.

C jsou CESTY tam a zpátky, někdy dlouhý někdy krátký.

D je DOMOV v tichém koutě, tam kde končí všechny poutě.

E je EVA první žena, z ráje pro hřích vyhoštěna.

F je FALEŠ sestra zrady, k ní se raděj otoč zády.

G jsou GESTA, němá slova, za která se všechno schová.

H jsou HVĚZDY, co se třpytí, střepy slunce, noční kvítí.

CH je CHLÉB náš, živých lánů, naděj chudých, jídlo pánů.

I je inkoust první řádky, co jsi čmáral do pohádky.

J je JIZVA v duši skrytá, jizvy život nepočítá.

K je KÁMEN - nezestárne, jenom člověk to má marné.

L je LÁSKA, slabé chrání, za peníze není k mání.

M je MATKA, má nás ráda, i když pláče, i když strádá.

N je NOUZE, přepych střídá, často po ní chodí bída.

O je OMYL, to se stává, čekáš pád a přijde sláva.

P je PRAVDA, maják v bouřích, nikdy oči nezamhouří.

R je RADOST, malé ptáče, co si jen tak světem skáče.

S je SMUTEK - kreslí vrásky, někdy zbývá z velké lásky.

T je TOUHA, voda živá, její pramen v každém bývá.

U je ÚŽAS dětských očí, nad tím, že se země točí.

V je horká VŮNĚ hlíny, každý musí mezi stíny.

Z je ZEMŘÍT a tak tedy, zet je konec abecedy ...


Přátelé jsou jako hvězdy,
nevidíme je pořád, ale i přesto víme,
že existují
(více)

13.09.2009 17:16:44 | 0 komentářů | Autor: kamarádka Sabča | stálý odkaz

Slavné citáty

Muž je úspěšným příživníkem, trubcem, který vynalezl civilizaci, umění a válku, poněvadž ho jinak k ničemu nebylo zapotřebí a poněvadž měl sílu, kterou musel uplatnit.

Muži se dělí na dvě skupiny.
Jsou zdvořilí a nezdvořilí.
Nezdvořilý muž nenabídne dámě své místo.
Zdvořilý muž, když postřehne vstupující dámu,
zamhouří oči a děla, jako když spí.

Mezi inteligentním mužem a blbcem není žádný rozdíl, pokud se zamilují.

"Muži trpí velkými myšlenkami více než velkými láskami."
Marcus Porcius Cato

"Definice muže: musí to být tvor, který mě přivede na myšlenku, že jsem žena."
Elinor Glynová

"Nejdřív stvořil bůh muže, pak ženu. Potom mu přišlo muže líto a dal mu tabák."
Mark Twain

"Oč mdlejší mužova hlava, o to pronikavější barva jeho ponožek."
Helen Rowlandová

"Starý mládenec je muž, který se při volbě manželky zdržel hlasování."
Peter Frankefeld

"Mládenec - páv. Ženich - lev. Ženáč - osel."
Španělské přísloví

"Zbohatne-li moudrý, opraví si dům. Zbohatne-li hlupák, opatří si druhou ženu."
Čečenské přísloví

"Jen jedna věc by byla horší než žít se ženami - žít bez nich."
Oscar Wilde

"Každý genius je pro lidstvo ztracen, jestliže se narodí jako žena."
Stendhal

"Být ženou je hrozně těžká věc, protože obvykle musí žít s muži."
Conrad

"Nezáleží na tom, že vůl je vůl, chyba je, dělá-li se z něho lev."
Karel Čapek

"Není blbce, aby nesnil, že je velkým mužem, není osla, aby zhlížeje se v potoce, kolem něhož kráčí, nehleděl na sebe s potěšením a neshledal, že se podobá koni."
Gustave Flaubert

"Blbost je velký dar přírody. Činí člověka šťastným."
Vladimír Komárek

"Blb je nezničitelný. Čte se zepředu i zezadu stejně. Proto je mu jedno, i když se svět staví na hlavu."
Jiří Kutina

"Od Adama byli hlupáci vždycky ve většině."
Jean Casimir Delavign

"Lupiči od tebe chtějí peníze nebo život. Ženy chtějí jedno i druhé."
Samuel Butler

"Účinná láska k bližnímu,
to není kotrmelec se slečnou na kanapi,
ale tomu, kdo zrovna potřebuje, hned pomoct."
Bohumil Hrabal

"Začnete-li tím,
že se obětujete těm, jež milujete,
skončíte tím, že vás ti,
jimž jste se obětovali, budou nenávidět."
Georg Bernard Shaw

"Koupit psa je jediný způsob,
jak získat za peníze lásku."
Georg Bernard Shaw

"Láska je oceán citů kolem dokola ohraničený různými výdaji."
Lord Thomas Dewar

"Láska je slovo,
jímž se označuje sexuální vzrušení u mladých,
návyk u lidí středního věku a vzájemná závislost u starých."
John Ciardi

"Musíme věřit v to dobré v lidech - na to špatné se můžeme spolehnout."
Alfred Polgar

"Jenom jednou je člověk nenahraditelný - na své vlastním pohřbu."
Oldřich Fišer

"Ďábla můžeš v devíti kostelích světit a anděl z něho nebude."
Francouzské přísloví

"Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáváme."
T. Lessing

"Náhrobní nápis je opožděný kompliment."
Elbert Hubbard

"Všechno zlo v životě pochází z duševní prázdnoty, nudy, lenosti a vše to je nevyhnutelné, když si člověk zvykne žít na účet jiných."
Anton Pavlovič Čechov

"Někteří lidé mají tak tlustou kůži, že ani nepotřebují páteř."
N.N.

"Všechno zlo v životě pochází
z duševní prázdnoty, nudy, lenosti,
a to vše je nevyhnutelné,
když si člověk zvykne žít na účet druhých."
A Čechov

"Kdo jednou zradil, marně slibuje věrnost."
Moliére

"Odpouštět a neživit v sobě zlobu jsou prostředky k nápravě ostatních. Pomstou, odplatou nebo hněvem nemohou být křivdy odčiněny. Zlo může být vyloučeno jen dobrem. Pomsta může zplodit jen novou křivdu nebo prodloužit již trvající nepřátelství. Shovívavost a odpuštění jsou potřeby k nápravě ostatních."
Konfucius

"Všechno zlo v životě pochází z duševní prázdnoty, nudy, lenosti a vše to je nevyhnutelné, když si člověk zvykne žít na účet jiných."
Anton Pavlovič Čechov (více)

31.08.2009 16:29:59 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Nádhera

Uvnitř nás všech se odehrává bitva dvou vlků.
Jeden je závist, žárlivost, chtivost, sebelítost, pýcha, ego...
Druhý je radost, láska, naděje, pokora,laskavost, pravda, schopnost vcítit se...
V této bitvě vyhrává ten vlk, kterého krmíš.. (více)

23.08.2009 18:52:26 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Citáty

Rozum je jako květina: moudrým rozkvétá, hloupým chřadne.

Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost.

Ke korytu se těžko dostává ten, kdo není svině.

Přátele stvořil bůh, když měl výčitky, že stvořil rodinu.


Vždy budou existovat lidé, kteří budou chtít přerozdělovat peníze místo toho, aby je vydělávali.


Moře bez vln nevychová zkušené námořníky.

Když se zavře jedna brána ke štěstí, další se otevírá, ale my se často tak dlouho díváme na zavřenou bránu, že si nevšimneme té, která se pro nás už otevřela.

Sněte o tom, o čem chcete snít;
jeďte tam, kam chcete jet;
buďte tím, kým chcete být,
protože život je jen jeden
a jen jedna šance dělat všechny věci,
které chcete dělat

Nezajímejte se o vzhled, může klamat.
Nezajímejte se o bohatství, i to odvane pryč.
Najděte někoho, kdo vás přiměje k úsměvu,
protože stačí jenom jeden úsměv,
aby se temný den zdál jasnějším.
Najděte někoho, kdo přiměje vaše srdce, aby se smálo.


Ti nejšťastnější nemusí nutně
mít to nejlepší z nejlepšího;
prostě se snaží získat co nejvíce
ze všeho, co jim přijde do cesty.

Když jste se narodili, plakali jste
a všichni kolem vás se usmívali.
Žijte tak svůj život až do konce,
buďte tím, kdo se stále usmívá,
když všichni kolem pláčou.

Leží-li ti na srdci blaho tvých dětí, dej jim zakusit trochu zimy a hladu.

Kéž máte v životě dost štěstí, aby vám bylo dobře;
dost zkoušek, abyste se stali silnými;
dost žalu, abyste zůstali lidmi;
dost naděje, abyste se stali šťastnými.


(více)

18.01.2009 12:18:25 | 0 komentářů | stálý odkaz

Zelený pes-citáty


1. Žádný muž či žena není hoden tvých
slz a ten, co je, tě nerozpláče.


2. Jen proto, že tě někdo nemiluje tak, jak
bys ty chtěl, neznamená, že tě nemiluje
jak nejvíc umí.


3. Opravdový přítel je ten, kdo ti nabídne
ruku a dotkne se tvého srdce.


4. Nejhorší způsob, jak někoho
propásnout, je sedět hned vedle něho a
vědět, že ho nemůžeme mít.


5.. Nikdy se nemrač, i když jsi smutný,
protože nikdy nevíš, kdo se může
zamilovat do tvého úsměvu.


6. Světu jsi možná jen jednou osobou, ale
jedné osobě můžeš být celým světem.


7. Neztrácej čas kvůli muži / ženě, co není
ochotný / ochotná ztrácet čas kvůli
tobě.


8.. Možná Bůh chce, abychom poznali
pár nesprávných lidi, než potkáme toho
pravého / tu pravou, abychom až je
konečně potkáme, věděli, že máme být
vděční.9. Neplač, protože to skončilo, buď rád, že
se to stalo.


10. Vždycky se najdou lidi kteří ti ublíží,
ale ty nesmíš přestat věřit. Jen musíš
být víc opatrný, komu uvěříš příště.


11. Staň se lepším člověkem, poznej sám
sebe a buď si jistý kým jsi, než zkusíš
a poznáš někoho jiného a budeš
očekávat, aby oni znali tebe.


12. Nepřežeň to se snahou, to nejlepší
nás potkává, když to nejméně
očekáváme.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PAMATUJ: COKOLI SE STANE, STANE SE Z NĚJAKÉHO DŮVODU.


Nejlepší přátelé? Kolik lidi opravdu má 8 nejlepších přátel?

Jen těžko někdo, koho já znám! Ale většina z nás má velmi dobré a spolehlivé přátele!

Byl jsi právě poznamenán
zeleným psem!

(více)

18.10.2008 13:46:11 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Návod pro život-Dalaljláma

1. Vezměte v úvahu, že velká láska a velké skutky zahrnují velké riskování.

2. Když prohrajete, nenechejte si ujít ponaučení proč.
3. Držte se tří R: 1.- respektu vůči sobě
2.- respektu vůči ostatním
3.- responsibility - zodpovědnosti za všechny svoje činy.
4. Pamatujte si, že když nedostanete to co chcete, je to někdy skvělý zásah štěstí.
5. Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit.
6. Nedovolte, aby malé neshody zranily velké přátelství.
7. Když si uvědomíte, že jste udělali chybu, udělejte okamžitě kroky k její nápravě.
8. Každý den buďte nějaký čas o samotě.
9. Otevřete svoji náruč změně, ale nevzdávejte se při tom svých hodnot.
10. Pamatujte si, že mlčení je někdy ta nejlepší odpověď.
11. Žijte dobrý, čestný život. Až potom zestárnete a budete se dívatzpět,
budete se moci těšit z něho podruhé.
12. Milující atmosféra ve vaší domácnosti je základem vašeho života.
13. Při neshodě s vašimi milovanými, řešte pouze přítomnou situaci. Nevynášejte na světlo minulost!!
14. Sdílejte svoje poznatky. Je to způsob, jak dosáhnout nesmrtelnosti.
15. Buďte jemní k Zemi.
16. Jednou do roka se vypravte někam, kde jste nikdy před tím nebyli.
17. Pamatujte si, že nejlepší vztah je ten, ve kterém vaše vzájemná láska je větší, než vaše vzájemné potřeby.
18. Posuzujte svůj úspěch tím, čeho jste se museli vzdát, aby jste ho dosáhli.
19. Přistupujte k lásce i vaření s hravou bezstarostnou odevzdaností
(více)

28.09.2008 16:45:53 | 0 komentářů | Autor: kamarád | stálý odkaz

Přítel?

Nejhorší je, když se topíš a najednou ucítíš ruku přítele, který tě vytáhne na hladinu, podívá se ti do očí, řekne: "Promin!" , přiváže ti na nohu závaží a ty klesneš opět na dno (více)

01.09.2008 19:11:43 | 0 komentářů | stálý odkaz

Skvělé citáty

Nikdy proti proudu - Ampér

Neštěstí nechodí nikdy samo - Marx a Engels

Nemá to jiskru - Diesel

Už jsem v obraze - Mona Lisa

Příliš mnoho psů, zajícova smrt - Playboy

Nenechat se vytočit - Bell

Přijali nás chladně - Amundsen

Mám to v krvi - Freddie Mercury

Všechno brát s rezervou - Barum

Nebudu se s tím párat - Jack Rozparovač

Mít v kalhotách - Krteček

Není malých rolí - Harmasan

Nestavte se mi na odpor - Ohm

Musíme to udržet pod pokličkou - Denis Papin

Slyšet trávu růst - Hippies

Dali mi za pravdu - Jan Hus

Sedm je šťastné číslo - Krkavci

Třeba nás jednou něco osvítí - Temelín

Kralovství za koně - Karpov

Jsem to ale číslo - Ludolf

Jsem z toho na větvi - Tarzan

Jsme v rejži - Pu Yi

Nemam páru - James Watt

Nedá se svítit - Křižík

Kostky jsou vrženy - Rubik

Lidé, bděte - Šípková Růženka

Já na bráchu, brácha na mě - Kain

To je tvrdý oříšek - Popelka

Nemá to cenu - Nobel

To není Ono - John Lennon

Do smrti dobrý - Heslo Kamikadze

Nemate oheň? - Prometheus

A teď z jiného soudku - Dionýsos

Nejen chlebem živ jest člověk - Jan Becher

Lže jako když tiskne - Guttenberg

My v tom prsty nemáme - Jezinky

Visí to ve vzduchu - Hrabě Zeppelin

Na to se musí jít od lesa - Robin Hood

Hlavně nešlápnout vedle - Neil Armstrong

Nenechat se doběhnout - Zátopek

Žít si na vysoké noze - Baba Jaga

Už se mi zapalujou lejtka - Jana z Arcu

Jedno oko nezůstalo suché - Kyklop


(více)

29.08.2008 21:56:22 | 0 komentářů | stálý odkaz

Další moudra

Pravý přítel přijde když všichni odejdou.

Usmívej se na toho, kdo ti nejvíc ublížil, aby nevěděl, jak to bolí.

I slzy se dokáží smát,i úsměv se naučí brečet

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš. I v slzách je síla, tak jdi a žij.

Směj se, kdy můžeš. Omlouvej se, když bys měl a nech plavat věci, které nemůžeš změnit. Miluj hluboce a odpouštěj rychle. A nebuď smutný, protože život je moc krátký na to být nešťastný. Lidé se mění a věci se kazí, ale vždycky si pamatuj - ŽIVOT JDE DÁL!

Nahoru musí každý sám, dolů už ti všichni pomůžou.


Ostatním radit je vždy jednodušší, ale až se do té samé situace dostaneme my, potřebujeme vždy pravé přátele...


Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dnové, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.


Člověk musí vyhledávat radost a každý den mít nějakou.


Lidí se nebojme, ale sebe.


Jediný člověk před kterým se neschováme, jsme my sami. Proto stojí za to se trochu poznat.


Kamarád je ten, komu můžeme říct své problémy. Přítel je ten, kterému se můžeme se všemi svými problémy svěřit. Ale smrt je ta, co všechny problémy vyřeší.


Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždy se totiž najde iniciativní blbec, který neví, že to nejde a udělá to!


Narodil jsi se jako originál, tak neumírej jako kopie!


Je lepší se zeptat a být hloupý pět minut, než se nezeptat vůbec a být hloupý celý život.


Správně vidíme jedině srdcem; to nejdůležitější je očím neviditelné.


Miluj, jako by Tě nikdo nikdy nezranil ! Pracuj, jako bys nepotřeboval peníze ! Tancuj, jako by se nikdo nedíval ! Zpívej, jako by Tě nikdo neposlouchal ! Žij, jako bys žil v ráji !

(více)

24.08.2008 13:48:49 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Citáty o lásce

,,Láska je umění : na světě není nic důležitějšího, než se tomuto umění naučit." Erich Fromm

,,V životě není důležité, koho milujeme, ale skutečnost, že milujeme."
Marcel Proust


,,Opravdová láska myslí na daný okamžik a na věčnost, ale nikdy na délku trvání." Friedrich Nietzsche


,,Milovat znamená být světlem a teplem pro toho druhého."
Agid Broeckhovenová


,,Jediné, co bude důležité, až odejdeme, budou stopy lásky, které tu po nás zůstanou."
Albert Schweitzer


,,Jestliže mlčíš, mlč z lásky, jestliže mluvíš, mluv z lásky, jestliže napomínáš, napomínej z lásky, jestliže odpouštíš, odpouštěj z lásky."
Sv.Augustin


,,Kdo čeká vděk za svou lásku, nemiluje doopravdy."
Heinrich Wolfgang Seidel


,,Nic není takovým tajemstvím jako láska."
Peter Lippert


,,Láska je něco velikého - každá těžkost se s ní stává lehkou a každá obtíž snesitelnou. Břímě se s ní nese bez námahy a vše trpké chutná sladce a libě." Čtyři knihy o následování Krista


,,Větší hodnotu má unce lásky než sto vagonů rozumu."
Sv.Robert Bellarmin


,,V den kdy přestaneme hořet láskou, mnozí zemřou chladem." Francois Mauriac,,Jen milující člověk má sílu a schopnost vykonat všechna dobrá díla, jež svět potřebuje." Mary Wardová


,,Zákon lásky je spíše než přikázání výzvou ke štěstí."Hermann Hesse


,,Milovat znamená přát bližnímu to, co považujeme za dobré z lásky k němu, a nikoli k sobě."Aristoteles


,,Láska je spontánní, stále nová : projevuje se pokaždé jiným způsobem, nedá se popsat, vynalézá nepředvidatelná řešení."Chiara Lubichová

(více)

24.08.2008 13:34:17 | 0 komentářů | Autor: kamarádka | stálý odkaz

Citáty o lásce

Něvěř tomu kdo říká:Miluju tě,ale tomu kdo v slzách říká:Miluj mě!!

Je lepší být smutný s láskou než veselý bez ní...

Láska je líbezný květ,je třeba odvahy,abychom je šli utrhnout na kraj strašné propasti....

Zamilovaní nemohou posuzovat krásu....

Velká láska nepředpokládá milovat někoho takového,jakým je!

Abys byl milován,Mijuj!!!!!

Milovat a být rozumný nemůže být ani bůh...

Zamilovaní jsou vždy rychlejší než hodiny!!!!!

Láska táhne k tělu,přátelství k duši.....

Láska jsou dveře,jima můžete opustit čas........

Milovat znamená:ve štěstím druhéhé na cházet štěstí vlastní...

Rozdíl mezi rozmarem a věčnou láskou je že rozmar trvá o něco déle...

Láska je kouzelná,ikdyž jsi sám kouzelník,nepocjopíš její kouzla..

Teprve když jsme našli lásku zjistili jsme co nám v životě chybělo...


(více)

19.08.2008 19:03:44 | 0 komentářů | stálý odkaz

Citáty-Robert Fulghum

Opakem pravé lásky není nenávist, ale lhostejnost.

Nejvíce lásku obvykle potřebujeme ve chvíli, kdy nás nikdo mít rád ani nemůže.

Láska vám může srdce naplnit, pak zlomit a to zlomené srdce znovu vyléčit.

Z lásky se vám může chtít umřít, ale taky můžete pro lásku žít.

Je velký rozdíl mezi první láskou a okamžikem, kdy na lásce poprvé záleží.

Během usilování o něco se vám někdy dostane bližšího pochopení sebe sama i ostatních.

Láska způsobuje bolest, ale také bolest léčí. Láska prostě bolest je.

Ztratíš mě, poznáš mě!
(více)

19.08.2008 18:58:34 | 0 komentářů | stálý odkaz

Citáty- Antoine de Saint

O lásce se nemluví, láska je.

Je jediný skutečný přepych, a to jsou lidské vztahy.

Skutečná láska se nikdy nevyčerpá, a když se obrátíš k té pravé studni, bude tím štědřejší, čím více z ní budeš pít.

Nežijeme z věcí, ale z jejich smyslu.

Milovat, jenom milovat, to je slepá ulička.

Nejdále dojde a nejúspěšnější bude, kdo nejvíc zápasil sám ze sebou
(více)

19.08.2008 18:56:00 | 0 komentářů | stálý odkaz

Citáty- Antoine de Saint

O lásce se nemluví, láska je.

Je jediný skutečný přepych, a to jsou lidské vztahy.

Skutečná láska se nikdy nevyčerpá, a když se obrátíš k té pravé studni, bude tím štědřejší, čím více z ní budeš pít.

Nežijeme z věcí, ale z jejich smyslu.

Milovat, jenom milovat, to je slepá ulička.

Nejdále dojde a nejúspěšnější bude, kdo nejvíc zápasil sám ze sebou
(více)

19.08.2008 18:56:00 | 0 komentářů | stálý odkaz

Citáty-Charles Baudelaire

Na dvě práva se v deklaraci lidských práv zapomnělo: na právo odporovat si a na právo odejít.

Žena je bytostí, která vrhá největší stín nebo největší světlo do našich snů.

Láska je povídka v citoslovcích.

Se ženami vycházejí nejlépe ti muži, kteří vědí, jak se bez nich obejít.

Láska je tak málo nebezpečná, jako lžíce kyseliny sírové na lačný žaludek.

Umělec není nikomu odpovědný, leč sobě.

Sen je dobrodružná výprava, na kterou se vydáváme každého večera.

Po hýření se cítívá člověk vždy osamělejší a opuštěnější.

Práce je méně nudná, než zábava.

Život je nemocnice, v níž každý pacient je posedlý touhou změnit postel.
(více)

19.08.2008 18:53:03 | 0 komentářů | stálý odkaz

Citát - - Lawrence Ferlinghet

Láska je božská, nenávist lidská, jen lhostejnost zvířecká. - Lawrence Ferlinghet (více)

19.08.2008 18:50:58 | 0 komentářů | stálý odkaz

Jak být mladý?

1. Zahoď nepodstatné číslovky.
Jsou to věk, váha a výška, ...

2. Ponech si jen pár veselých přátel.

3. Neustále se uč.
Uč se cizí řeči, o počítačích, povoláních, zahradničení ... c o k o l i v ...
Nikdy nenech svůj mozek odpočívat. Nevyužitá mysl je dílnou ďábla.
A jméno ďábla je - Alzheimer!

4. Těš se často z jednoduchých věcí.

5. Často se směj, dlouho a nahlas.
Směj se, dokud nebudeš lapat po dechu.
A pokud máš přátele, kteří tě rozesmějí, buď s nimi co nejvíc !

6. Přijmi případné slzy.
Dají se ocenit: vyplaví bolest (někdy radost a dojetí), pročistí duši a zmizí.
Vím, že jediná osoba, která mi může opravdu porozumět a pomoci - jsem já.

7. Obklop se tím, co miluješ.
Ať už je to rodina, domácí zvířátko, dáreček na památku, hudba,
květina, záliba, cokoliv..... náš domov je naše útočiště.
ŽIJ, dokud jsi naživu !

8. Dbej o své zdraví – těla i duše.
Jestli je dobré, upevňuj si je. Pokud je nestabilní, zlepši si ho.
Když si ho nemůžeš zlepšit sám/sama, vyhledej pomoc.

9. Nepodnikej cesty a výlety s pocitem viny.
Choď na výlet třeba do nákupního centra nebo do neznámé krajiny,
či na lavičku v parku, ...
NECHOĎ tam, kde pociťuješ vinu - ale tam, kde se cítíš hezky.

10. Pověz lidem, že je máš rád, že je miluješ -
při každé příležitosti.


(více)

18.08.2008 15:04:48 | 0 komentářů | stálý odkaz

Mýlka

Mýlit se je lidské, ale svalit vinu na jiné je ještě lidštější (více)

03.08.2008 20:45:14 | 0 komentářů | stálý odkaz

K.Čapek

Nezáleží na tom, že vůl je vůl. Chyba je, dělá-li se z něho lev.
K. Čapek (více)

20.07.2008 11:23:58 | 0 komentářů | stálý odkaz

N. Chamford

Existují tři druhy přátel: ti, kteří vás mají rádi, ti, jimž jste lhostejní, a ti, kteří vás nenávidí.
N. Chamfort (více)

20.07.2008 11:21:41 | 0 komentářů | stálý odkaz

A. Maurois

Povinností přítele je uhádnout starost druhého a vyjít mu vstříc dříve, než byl o to požádán.
A. Maurois (více)

20.07.2008 11:20:18 | 0 komentářů | stálý odkaz

Daniil Charms

Rozum člověka je jeho ctností, když schází rozum, schází i ctnost

Daniil Charms (více)

20.07.2008 11:08:33 | 0 komentářů | stálý odkaz

Publilius Syrus

Zlato se pozná v ohni, ctnost v neštěstí

Publilius Syrus (více)

20.07.2008 11:07:03 | 0 komentářů | stálý odkaz

Poctivost

Poctivost nelze dělit na kousky. Buď je, nebo není

Honoré de Balzac (více)

20.07.2008 11:05:29 | 0 komentářů | stálý odkaz

Seneca mladší

Bohatství moudrému slouží, hloupému vládne.

Život je dlouhý dost, když víš, jak ho prožít. Život měříme skutky a ne časem. ]

Odmítáme ty co nás milují, a milujeme ty co nás odmítají.

K prožití velké lásky není třeba velkého vzdělání, ale velkých citů.

Láska je jediným bohatstvím, které se nedá ukrást.

Zamilovaní se vrhají tam, kam se bohové bojí stoupnout.

Sotva najdete velkou lásku, aby v ní nebylo zrnko bláznovství.

Štěstí přátele získává, neštěstí prověřuje.

To čeho se bojíš, buď není velké, anebo netrvá dlouho.

Nikdo není smutný sám pro sebe

(více)

13.07.2008 14:11:01 | 0 komentářů | stálý odkaz

Seneca starší

Špatné příklady se obrací proti těm, kteří je dávají.


V lásce se snáze dobereš konce než míry.


Píle je největší pomocí i prostřednímu nadání.


Vážná onemocnění se léčí odvážnými prostředky.


Naděje je poslední útěchou v neštěstí.

Ženský jazyk může smlčet leda to, o čem neví.

Je nesprávné nepodat uklouznuvším ruku: to je společná zásada lidského rodu.


Hlas lidu je posvátný. (více)

13.07.2008 14:05:11 | 0 komentářů | stálý odkaz

Myšlení

Myslet lze jen rozumem, ale chápat jen srdcem.


JOSEPH ADDISON
(více)

13.07.2008 13:48:12 | 0 komentářů | stálý odkaz

Moudro o přátelství

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.
ALBERT EINSTEIN

(více)

13.07.2008 13:44:52 | 0 komentářů | stálý odkaz

Zase přítel

Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád.


ELBERT HUBBARD
(více)

13.07.2008 13:33:30 | 0 komentářů | stálý odkaz

Přítel

Přítel je ten, kdo se spolu raduje z dobra, jehož se dostane druhému, a kdo spolu s ním cítí bolest, když má zármutek, ne snad z nějakého jiného důvodu, nýbrž pouze kvůli němu.


ARISTOTELES ze Stageiry
(více)

13.07.2008 13:30:42 | 0 komentářů | stálý odkaz

Přátelství

Drazí přátelé, nepohrdejte nikým. Pohrdáním si pomáhají povýšenci, pozéři, ohyzdové a hlupáci, je to maska, za kterou se skrývá nicotnost, často i darebáctví, zbavuje člověka ducha, soudnosti, dobrotivosti.


ALPHONSE DAUDET
(více)

13.07.2008 13:27:37 | 0 komentářů | stálý odkaz

Přátelství

Pomoz kamarádovi v neštěstí. Nechtěj být lepší na úkor druhého. Nekecej a makej. Na dobrého člověka vzpomínej v dobrém. Není to moc. Ale tyhle zákony jsou neúprosné. A určují charakter lidí. A také vztahy mezi nimi.


VASILIJ MARKOVIČ ŠUKŠIN
(více)

13.07.2008 13:26:15 | 0 komentářů | stálý odkaz

Jiří Žáček

Nejsou ženy nedostupné, jenom chtějí zvýšit vstupné.

I rány osudu padají často vedle. Na nás.

Být dítětem Štěstěny - k tomu musíte mít z pekla štěstí.

Když se šťastné zítřky stanou nešťastnými dnešky, sní se o šťastných pozítřcích.

Svět redukovaný mužskou logikou potřebuje trochu ženské nevypočitatelnosti a tajemství. Ale také - svět decimovaný mužskou agresivitou potřebuje ženskou něhu. Co si však počít s chudinkami, které si nechaly vsugerovat, že něha je přežitek, že muž je vlastně soupeř nebo dokonce nepřítel, kterého je třeba deklasovat, a nejlépe mužskými metodami? Svět je sice zařízen spíš pro muže než pro ženy, ale sotva se zlepší tím, že místo mužů a žen budou jen muži různého pohlaví.

Ženy sice mají oproti mužům řadu předností, ale nebýt mužů, bylo by na světě málo přátelství, málo poezie a vůbec žádná sranda.

V osmnácti ví člověk o ženách vše, ve třiceti zjistí, že neví nic.

Je rozdíl, nabízí-li žena přátelství bývalému nebo příštímu milenci.

Každá žena má slabost na pitomce, poněvadž si myslí, že zpitoměli z lásky k ní.

Ženy chtějí, abys měl rozum, jen proto, aby tě o něj mohli připravit.

Rodinný kruh často mívá podobu trojúhelníka.


Možná, že nám chemici zjistí i chemické složení talentu. Zatím o talentu víme jen to, že se neodpouští. Ale co je to talent? Boží dar, třetí noha, vadný genetický kód? Podstatná je především práce na talentu. Nic není zadarmo.

(více)

10.07.2008 20:01:18 | 0 komentářů | Autor: Jiří Žáček | stálý odkaz

Seneca Lucius Annaneus

Všude tam kde je člověk, je místo pro dobrý čin.

Láska je jediným bohatstvím, které se nedá ukrást.

K prožití velké lásky není třeba velkého vzdělání, ale velkých citů.

Nevyčítej životu co ti nedal. Uč se oceňovat, co ti dal.

Není tak nesnadné jako najít vhodná slova pro velkou bolest.

Dlouho uvažuj, než někoho učiníš přítelem. Pak-li se pro někoho rozhodneš, přijmi jej celým srdcem. Mluv s ním otevřeně jako sám se sebou.

Tím, že učíme jiné, učíme sebe.

Co je většího či statečnějšího než čelit zlému osudu?

Nedokážeš-li přemoci hněv, začne on přemáhat tebe.

O všem uvažuj s přítelem, ale nejprve uvažuj o něm samém.
(více)

10.07.2008 19:51:54 | 0 komentářů | Autor: Seneca | stálý odkaz


Profil

Jméno: Hana Růžková
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Plněné papriky
Vepřová pečeně s petrž...
Masové šišky s překvap...
Rychlá jahodová charlo...
Vtípek!
Roláda s kokosovou náp...
Nugátové řezy s rozink...
Piškotová roláda
Podlistníky
Jablečný dort
Putin
Vtipy

Rubriky

Všechny rubriky
Něco o mně
Maso- drůbež-kuře
Maso-drůbež- kachna
Maso-drůbež-krůta
Maso vepřové
Maso-drůbež-husa
Maso-hovězí
Mleté maso
Maso-telecí
Maso- zvěřina
Maso-králík
Maso-skopové, jehněčí
Uzeniny, uzené maso
Těstoviny
Vnitřnosti
Guláše II.
Guláše
Pivní specialitky
Polévky
Zabijačkové pochoutky
Sýrové recepty
Vaječné dobrůtky
Zelenina-cuketa
Zelenina-papriky
Zelenina-rajčata
Zelenina-špenát
Zelenina-brambory
Zelenina-květák, brokolice
Zelenina-salát, chřest, ostatní
Zelenina-zelí
Zelenina-kedlubny
Ryby
Vánoční pečení
Sladkosti
Sladkosti-puding
Světové kuchyně
Letní grilování
Sladkosti: Rolády
České dobroty
Velikonoce
Bábovky
Sladkosti-Řezy
Nepečené dobrůtky
Marinády
Ovocné saláty
Topinkové ňamky
Houby
Saláty
Zavařené dobroty
Slané dobrůtky
Utopenci
Mořské plody
Pomazánky
Dobré rady
Vtipy
Dobré rady II
Nápoje
Citáty a moudra
Poezie
Pohádky a básničky
Dějiny
O Plzni
Vtipné glosy a články
Vaše křestní jméno
Pravdivý horoskop
Horoskopy
Indiánský horoskop
Písničky, co mám ráda-Nedvědi
Písničky, co mám ráda-Lokálka
Písničky, co mám ráda-Karel Kryl
Písničky, co mám ráda-Petr Novák
Písničky, co mám ráda-Divokej Bill
Písničky, co mám ráda-Rangers
Písničky, co mám ráda-Nezmaři
Písničky, co mám ráda-Kamelot
Písničky, co mám ráda-Mý slzy neuvidíš
Písničky, co mám ráda-Kabát
Písničky, co mám ráda - Strašlivá podívaná
Něco z mé tvorby

Archiv


Fotoalbum


RSS

počítadlo.abz.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se