Stvoření světa

Stvoření světa

Když Bůh přistál na týhle kouli, tak začal přemýšlet, co s ní udělá. Tak první den stvořil světlo, aby na to viděl. Druhý den pak oblohu a nebe. Třetí den se rozhlídl a viděl nic! Tak stvořil vodu a aby měl kde být, tak taky souš, a nějakou rostlinku k tomu. Čtvrtý den se mrknul a hurá! Bylo slunkou a měsíc! A pátý den si vzal na paškál zvířátka, aby nebylo tak smutno. Nojo, ale co šestej den? Jak si tak pleskal s hlínou, tak uplácal něco divného! Hlava, nohy, ruce……..Prostě bezmyšlenkovitě plácal z jílu. A najednou měl něco, co nikdy neviděl! Dal tomu jméno Adam. A že se nudil, tak tomu fouknul do huby a ono to začalo dýchat! V klidu šel na kutě a chtěl sedmý den odpočívat po tý rachotě. Jenže ráno, když viděl, co uplácal, byl v šoku! Celý den přemýšlel, co s tím udělá! Tak večer to uspal, vzal tomu žebro a vymodeloval další bytost, tentokrát bez určitých partií dole, ale s partiemi nahoře. Dal jí jméno Eva. Eva hned vyrazila do terénu. U krásný jabloně byl pěkný had, tak s ním začala laškovat. Adam se ráno probudil jak rozlámanej. Měl hlad a tak se šel poohlídnout, co by sežral. A najednou vidí, u stromu pěknou babu, jak laškuje s hadem, na sobě jen dole fíkovej list a vrtí se u stromu….. Chvilku jen zíral, ale pak se osmělil blíž. No a Eva, odhodila fíkáč a v ruce mu nabídla jablíčko! Áda, hladovej, po něm jen skočil! Jenže kde se vzal, tu se vzal, nějakej okřídlenej s plamenným mečem a bylo zle! Hned je hnal z tý zahrady fofrem pryč! Tak šli halt vandrem, Otec se na ně vykašlal. Tak Eva porodila někde na vandru Kaina a za nějaký čas i Abela. Kdoví, jestli Kain nebyl toho hada, protože to byl zmetek. Závistivej, zlej. Pán Bůh začal mít jiný starosti, a tak tomu nechal volný průběh. Nakonec Kain Abela kuchnul, páč Abel se měl dobře a Kain asi jen vybíral popelnice.
Je otázka, kde vzali oba bráchové ženský, protože každý měl 12 synů! Že by maminka Eva byla tak plodná a dala i svým synáčkům, když Áda už nemohl?
(více)

16.01.2010 17:34:21 | 0 komentářů | stálý odkaz

Naše dějiny I.

Za dávných času, kdy na území krásném žil kmen Bohémů, se rozhodl kdesi v Jugošce nějakej Čech, že musí prchnout, páč tam někoho zamordoval. Sebral bráchu Lecha a svý lidi a vyrazili na západ. No protože musel chvátat, aby ho nedohonila tamní kriminálka, tak byli dost ušlí. Táhli sebou 10 krav, 5 volů a 22 koz. Tak jednoho dne r.644 dopajdali k nějakýmu kopci. Starej Čech se chtěl rozhlídnout, ale družina omítla se někam štrachat. Navíc jim došla rakije! No hrůza! Tak se starej Čech vydrápal sám na kopec. Dal si jointa a zíral. Měl asi konopí kvalitní, páč najednou viděl zemi zaslíbenou, mlékem a strdím oplývající! Tak pádil z vršku dolů a oznámil, že tady se usadí! Lidi to vzali s nadšením, už toho měli plný kecky. Jen brácha Lech řekl, že potáhne dál, dva kohoutí na jednom smetišti, to by prý nedělalo dobrotu. Odtáhnul až do Polska.
Čechovi lidé se tu usadili, úspěšně se množili, mléko bylo, i to strdí! To je totiž med a oni přišli na to, jak z toho udělat výborný nápoj-medovinu! Starej Čech jim vydržel ještě 30 let! Halt medovina a konopí udělali svoje. Ale kdo povede sirotky? Už se budovaly hrady a na jednom z nich, Budči, se usadil starek Krok. Toho si lidi vybrali za vládce. Jenže ouha! Starej Krok měl tři dcery a žádná sranda s nima! Kazi se vrhla na léčitelství, měla to po předkovi Čechovi, hlavně konopí, Teta čarovala, když byla po mejdanu u Kazi, Libuše byla furt mimo, páč asi kombinovala konopí s lysohlávkama. Na Budči už byla tahle rodinka dost profláknutá, tak starej Krok našel kopec nad řekou a zas vystavěl ze šutrů hrad. A dal mu jméno Vyšehrad.
Ale ani na tohle sídlo nemohl sehnat blbce pro ty svý ujetý dcerušky!
Tak na hradě byl za chvíli hlad, ani kousek flákoty! Tak Kazi zblbla pěknýho chlapa z podhradí, svalouš, ale trošku opozdilej s vývojem! No měl v bicepsech víc, než v mozkovně a tak se nechal ukecat, zvlášť, když se Kazi předvedla nahoře bez! A hned pádil pro vepřový! Kance přinesl Kazi pod nos! Nojo, ale nic platno, nebyl favorit. No. Kance sežrali, Bivoje vyhnali!. A tak starý Krok umřel a holky se praly, která bude vládnout. Vyhrála Líba, ta byla nejhubatější. Ale jednou narazaila kosa na kámen, to když soudila a dostala úplatek od jednoho! Ten druhej pak řval: „Ženská, dlouhý vlasy, krátký rozum! Hamba chlapům, kterým baba vládne!“ Líba se naštvala, a protože jezdila za Přemkem do Stadic, poslal za ním lidi! Přemek, nechal vola volem a pádil!!!! Už nemusel s Líbou lézt do houští! Líba se zbavila sestřiček, Kazi měla Kazín, Teta Tětín. No Přemek si sice naběhl, páč byl stejně pod pantoflem, ale Líba byla dračice, co se sexu týká! Jenže, pak Líba umřela, měla krémaci a ještě čadila, když už ženský obíhaly kolem Přemka! Ale ten byl rád za svoboděnku! Tak baby si postavily Děvín a začaly osnovat pomstu! Vedla to lesba Vlasta. Využila blbou Šárku, a ta zas zblbla Ctirada, když se vrtěla u břízy jak u tyče! Jenže pak se holky, s klukama domluvily a udělaly na Děvíně velkej mejdan! A byl zas klid v zemi český!

No a dějiny šly dál.Kníže Nezamysl, bájný kníže Mnata, pak Vojen, Vnislav. Za zmínku stojí jen Křesomysl, který donutil Šemíka s Horymírem hupnout do Vltavy. Ona totiž kdysi bláznivá Líba předpověděla nejen slávu Prahy, jejíž sláva hvězd se dotýká, ale asi měla fajn konopí a tak ještě viděla zlato a stříbro a lidi se vrhli na kutání a kašlali na obživu. Horymír se naštval a šel udělat ordung. No a Křesomysl ho odsoudil k trestu smrti! Jenže on se chtěl ještě project na Šemdovi a ten s ním hupnul do Vltavy a byli v tahu jako Krejčíř!
Pak Neklan, ale to byl taky sadista, zabil synovce Durynka, nakonec byl Rostislav, který zplodil prvního pořádného kluka a tím byl Bořivoj! Vlastně první přijal i dovětek-Přemyslovec. Je fakt, že v tý době měli navrch Moravané! Češi se prostě neuměli dohodnout, jak je to dodnes, ne? (více)

12.01.2009 15:46:00 | 0 komentářů | stálý odkaz

Naše dějiny II.

Starej Rosťa domluvil svatbu s Lídou, tý bylo 14 let, tak byla ještě trochu v pubertě.
No a Bořek se oženil! Vzal si Ludmilu. Měli spolu kluky , Spytihněva a Vratislava.
V r.888 Bořek umírá a Lída zastupuje syny. Pak se ožení Vráťa, má syna Václava. Nojo, manželku udolal, tak se žení po druhé s Drahomírou a má zas kluka-Boleslava! Jenže Vráťa i Sputa umírají! A je to tady! Baba Lída vychovává Václava a Drahuš Bolka! Obě chtějí, aby ten jejich favorit vládl! Lída se nedá, má podporu flanďáků a tak Drahuš sežene mafii a nechá tchyni r.927 uškrtit!
Začal vládnout Venda, byl zbožný a i hodný! Bolek se užíral závistí! Tak nevěděl už, co by udělal, aby mohl být u koryta. Pozval tedy bráchu k sobě na mejdan.
Anjelikož měl od mámy Drahuše kontakty na mafii, tak nechal bráchu propíchnout u kostela ve Starý Boleslavi a to r.935. A byl hned u koryta, i když s ním okolní občas nemluvili a semtam mu vyplenili nějaký území. Ale byl jinak chytrej, věděl, kam strčit nějaký ten úplatek! Takže za chvíli měl Moravu, Slezko, Krakovsko.
A začal razit stříbrnou devizu-denáry! Taky z dřevěný kůči Hradu udělal kamenný monstrum. Tam prvně přišel na to, že není dobrý tlusté střevo a močový měchýř tak nějak vyprazdňovat, kde se zrovna dá! A proto nechal dělat na obvodu hradu takový dřevěný budky, s dírou dolů! A padalo to do příkopů, kde to tak nevadilo!
Nazval to „výsernice“. Přesto měl předzdívku „Ukrutný“
Měl haldu dětí, ale vládu zdědil jeho syn, Boleslav II. Taky žádná ovečka! Ještě tady byl jeden rod, spřízněnej, kterému se to nelíbilo! Hlavně, jak Bolek II. založil pražské arcibiskupství, v r.973, což tehdy bylo terno! Ten rod Slavníkovců zase rád občas něco ukradl, no nebyla to zrovna elita. A tak pořád něco měli, až se Bolek II. naštval a nechal r.995 je na jejich hradě v Libici nad Cidlinou vyvraždit do mrtě! Měl mimo holek, který provdal do ciziny ještě 3 syny, Bolka III., Oldřicha Jaromíra.
Bolkova násilnická vláda zahájila první vážnou krizi přemyslovského státu. Měl strach z bráchy Jaromíra a proto ho nechal vykastrovat! Oldu zas chtěl nechat zavraždit, jak bylo u Přemyslovců zvykem a ten zdrhnul do exilu do Bavor. Ale lidem se to nelíbilo a tak r.1002 vyšli do ulic, cinkali klíčema a povstali proti Boleslavovi.Vedla to strana Vršovců. Boleslav III. uprchl k ke kámošovi Jindrovi, otci Jitky, pozdější manželky knížete Břetislava. Boleslav III. jím byl krátce zajat, poté se uchýlil k Bolkovi Chrabrýmu. do Polska. Ten jej znova posadil do křesla, ale Bolek II. to zvrzal. Nechal Vršovce vyvraždit! To naštvalo Chrabrého, pozval ho na dovču, zabásnul jej, uvěznil ho a oslepil. A napařil mu nejvyšší sazbu-doživotí. Bolek III. Umírá asi za třicet let v polský base, sám, opuštěn.
Do sesle usedl vykastrovaný Jaromír. Jarda se pořád hádal! Nojo, kastrát, ne? Ale Olda se nedal a tak Jára prchnul.
Jenže Olda se pak posekal s císařem Konrádem II. a ten zas dosadil do sesle Jardu!!! No hrozný mišmaš! Pak Konrád Oldu pustil a zase mu vrátil vládu! Nojo, asi zaplatil víc.
Ten se zas krásně vytáhl, když vykastrovaného Járu dal ještě oslepit!
No a Olda poznal někde u potoka pěknou babu, která se cachtala jen tak! No jak to asi dopadlo? Božka byla přítulná a tak se halt narodil Břetislav I. V r.1019 jej táta Olda udělal správcem na Moravě. Břéťa ale byl levoboček, tak nějaký vlivný baby se nehrnuly. Vyřešil to po svém, unesl z bavorského kláštera bavorského velmože, Jitku ze Svinibrodu. Jitka určo nebyla proti! Břéťa měl 5 synů! Ten to zvládal! A vyškrabal se až na špičku ve tehdejším světě! Uměl to s císařem,
s okolními panovníky, kde nestačila domluva a pitka, tam byla bitka, no prostě byl pašák.
Sesli po něm zdědil druhorozený Vratislav II. Brácha Spytihněv to nemohl unést
a tak Vráťa II. musel prchnout, a nechal tady manželku, co byla těhotná. Sputa jí uvěznil, ona potratila a umírá. Jenže Vráťa nebyl žádný trouba. Oženil se
s Adlétou, uherskou princeznou od Arpádovců. Ta však vydržela jen 5 let a tak se Vráťa žení potřetí, se Svatavou Polskou! Halt to uměl, no. Ale stejně se pořád mezi sebou všichni mlátili.
V dubnu 1085 se konal dvorský sjezd v Mohuči, a Vráťa II. obdržel od císaře Jindřicha IV. za své věrné služby královskou korunu!
Napáchal 9 dětí, z toho jen dvě holky. Tak se zase měl kdo prát o dědictví, ne?
V lednu 1092 se však Vráťa zranil při lovu na kance-neudržel se po bujaré noci na kobyle a umírá.


(více)

11.01.2009 15:30:00 | 0 komentářů | stálý odkaz

Dějiny III.

Pokračování dějin

Trošku jsem odbočila od dějin našeho vývoje. Jak je uvedeno, Vráťa II. měl fůru dětí. A tak se to furt pralo a mlátilo mezi sebou. Jednou za Bavory, jednou za katolíky….Taky co by asi měli dělat, ne? Dodělal to vnuk Vráti, Vladislav II.,když si vybral za nástupce svého syna z jiného manželství a předal mu žezlo. Tedy žezlo jen knížecí, hodil ho Bedřichovi. A zase začal masakr. Přemyslovců byla fůra a každý chtěl korýtko. Tak čtvrt století se prali a hádali. Žalovali a donášel na sebe až k císaři Fridrichu Barbarossovi. Ten se naštval a Béďovi vzal korýtko. Udělal knížetem Soběslava II., který byl do té doby v krimu na Přimdě.
Mladší syn Přemysl raděj utekl do Míšně, kde se také oženil, r.1178, s Adlétou Míšeňskou. Taky prima partie. Ale mezitím už zase udělali knížetem Béďu!!!! No prostě binec, jako v Česku.
V r.1179 se Béďa snažil vyřešit spory mezi ním a šlechtou, tak uzavřeli pakt. Jako svědek je tam uveden Přemysl Otakar I., jeho mladší brácha, co se vrátil z Evropy. A dokonce dostal korýtko markraběte moravského, tak co, za ten podpis to stálo, ne? Jenže už za tři roky na to se vzbouřila šlechta a Béďa musel prchnout do Němec. Šlechta si zvolila Konráda Otu!
Císař už toho měl dost a tak všechny předvolal k soudu do Řezna. Béďa se stal znova knížetem a aby Konrád nepřišel zkrátka, tak z něj udělali moravského markrabího. Přemysl I. zase utřel hubu. Konrád za tohle osamostatnil Moravu a podřídil ji jen říši.
V létě 1185 se Přemysl zase přilichotil k bráchovi Béďovi a hurá!!! Táhl na jižní Moravu.
Začali se sekat u moravské Loděnice. Přemek sice vyhrál, ale pomalu mu to tam všechno popadalo. Tak se vrátil do Čech. Když to Konrád takhle prohrál, navrhl mírová jednání.
Pozval Béďu do Knína a dohodli se, že sice Konrád zůstane dál moravským markrabím, ale Morava bude podřízena zase Česku. Jenže zase se šprajcnul příbuzný, Béďovo bratránek, Jindřich, což byl český biskup. Tak ho Barbarrosa uznal za říšského knížete a tudíš mu nemohl Béďa poroučet. Nojo, ale pak Béďa umřel a Konrád se stal knížetem. Sice jen na dva roky, do r.1191. Pak také šel pod kytičky. Knížetem se tedy stal Václav II., brácha Soběslava.
Ale biskup Jindra do toho pořád rýpal a nakonec se odebral s úplatkem za císařem Jindřichem VI. Tady za 6 000 hřiven zajistil knížecí titul pro Přemysla Otakara I. A Moravu pro jeho bráchu Vladislava. Nojo, už v r.1192 vládla korupce a korýtka se kupovala.
(více)

10.01.2009 14:23:55 | 0 komentářů | stálý odkaz


Profil

Jméno: Hana Růžková
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články

Plněné papriky
Vepřová pečeně s petrž...
Masové šišky s překvap...
Rychlá jahodová charlo...
Vtípek!
Roláda s kokosovou náp...
Nugátové řezy s rozink...
Piškotová roláda
Podlistníky
Jablečný dort
Putin
Vtipy

Rubriky

Všechny rubriky
Něco o mně
Maso- drůbež-kuře
Maso-drůbež- kachna
Maso-drůbež-krůta
Maso vepřové
Maso-drůbež-husa
Maso-hovězí
Mleté maso
Maso-telecí
Maso- zvěřina
Maso-králík
Maso-skopové, jehněčí
Uzeniny, uzené maso
Těstoviny
Vnitřnosti
Guláše II.
Guláše
Pivní specialitky
Polévky
Zabijačkové pochoutky
Sýrové recepty
Vaječné dobrůtky
Zelenina-cuketa
Zelenina-papriky
Zelenina-rajčata
Zelenina-špenát
Zelenina-brambory
Zelenina-květák, brokolice
Zelenina-salát, chřest, ostatní
Zelenina-zelí
Zelenina-kedlubny
Ryby
Vánoční pečení
Sladkosti
Sladkosti-puding
Světové kuchyně
Letní grilování
Sladkosti: Rolády
České dobroty
Velikonoce
Bábovky
Sladkosti-Řezy
Nepečené dobrůtky
Marinády
Ovocné saláty
Topinkové ňamky
Houby
Saláty
Zavařené dobroty
Slané dobrůtky
Utopenci
Mořské plody
Pomazánky
Dobré rady
Vtipy
Dobré rady II
Nápoje
Citáty a moudra
Poezie
Pohádky a básničky
Dějiny
O Plzni
Vtipné glosy a články
Vaše křestní jméno
Pravdivý horoskop
Horoskopy
Indiánský horoskop
Písničky, co mám ráda-Nedvědi
Písničky, co mám ráda-Lokálka
Písničky, co mám ráda-Karel Kryl
Písničky, co mám ráda-Petr Novák
Písničky, co mám ráda-Divokej Bill
Písničky, co mám ráda-Rangers
Písničky, co mám ráda-Nezmaři
Písničky, co mám ráda-Kamelot
Písničky, co mám ráda-Mý slzy neuvidíš
Písničky, co mám ráda-Kabát
Písničky, co mám ráda - Strašlivá podívaná
Něco z mé tvorby

Archiv


Fotoalbum


RSS

počítadlo.abz.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se